TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘MEVLİD KANDİLİ’ MESAJI

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘MEVLİD KANDİLİ’ MESAJI

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘MEVLİD KANDİLİ’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'in (S.AV) dünyaya teşriflerini müjdeleyen Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında; Mevlid Kandiline ulaşmanın sevinci, huzuru ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Başkanımız Salih Akman, Hz. Muhammed'in doğum günü olan ve insanlığın dirilişinde, karanlığın aydınlığa çıkışında önemli yere sahip olan bu günü güzel şekilde değerlendirmek gerektiğini söyledi. Başkanımız Salih Akman, “Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna, en önemli hadiselerinden biridir. Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran, gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve varoluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağıran peygamberimiz, bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir kişidir” dedi.

‘Millet olarak her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bugün ve mübarek geceleri birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz’ ifadelerini kullanan Başkanımız Salih Akman, mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu manevi günlerde yaşlıların, hastaların, eş-dost ve akrabaların ihmal edilmemesi ve gönüllerini hoş tutmak gerektiğini vurguladı. Başkanımız Salih Akman, “Tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini en içten dileklerimle tebrik ediyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık ve esenlikler getirmesi diliyorum” ifadelerini kullandı.