TUŞBA BELEDİYEMİZDEN ÇOCUKLAR İÇİN UÇURTMA ŞENLİĞİ

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN ÇOCUKLAR İÇİN UÇURTMA ŞENLİĞİ

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN ÇOCUKLAR İÇİN UÇURTMA ŞENLİĞİ

Tuşba Belediyemizin düzenlediği ‘Uçurtma Şenliği’ne katılan çocuklar, uçurdukları uçurtmalarıyla gökyüzünü renklendirdiler.

Çocuklara duyduğu sevgi ile bilinen Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1.5 yıldır gerek okullarından gerekse arkadaşlarından uzak kalarak zor günler geçiren çocukları unutmadı. Tuşba Belediyemiz tarafından Halkalı Mahallesi’nde, Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen uçurtma şenliğine katılan yüzlerce çocukların uçurduğu uçurtma gökyüzünü renklendirdi.

Belediye çalışanları tarafından dağıtılan rengarenk uçurtmaları öğretmenleri ile birlikte gökyüzünün maviliğiyle buluşturan çocukların mutluluğu gözlerinde okundu. Kimileri, uçurtmasını metrelerce yüksekliğe ulaştırırken kimileri ise uçurtmasını rüzgarla buluşturmakta zorluk çekti. Renkli görüntülere sahne olan uçurtma şenliğinde özellikle küçük yaştaki çocukların mutlulukları dikkat çekti. Metrelerce yüksekliğe ulaşan uçurtmalar saatlerce gökyüzünde dalgalanarak güzel bir görüntü oluşturdu. Çocuklara çeşitli ikramların da yapıldığı uçurtma şenliğinde çocuklar gönüllerince eğlendiler.

Zaman zaman uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına tabi tutularak okullarında ve arkadaşlarında uzak kalan çocuklara yönelik düzenlenen uçurtma şenliğini Belediye Başkanımız Salih Akman’ın talimatlarıyla düzenlediklerini kaydeden belediye yetkilileri, çocuklar için düzenledikleri her etkinlikte onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.