TUŞBA BELEDİYEMİZ OKULLARI DEZENFEKTE EDİYOR

TUŞBA BELEDİYEMİZ OKULLARI DEZENFEKTE EDİYOR

TUŞBA BELEDİYEMİZ OKULLARI DEZENFEKTE EDİYOR


Tuşba Belediyemiz, 15 Şubat’ta yüz yüze eğitimin başlayacağı kırsal mahallelerde bulunan (Köy) okulları ile bağımsız anaokullarını yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında dezenfekte ediyor.
Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında ilçe genelinde düzenli olarak yıkama ve dezenfekte çalışmalarını sürdüren Tuşba Belediyemiz, öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda eğitimlerine devam edebilmeleri için çalışma başlattı. Belediye ekiplerimiz, 15 Şubat’ta tam zamanlı olarak yüz yüze eğitimin yapılacağı köy okulları ile bağımsız tüm anaokullarında sınıflar başta olmak üzere öğrencilerin toplu olarak kullandıkları konferans salonu, lavabo ve koridorları dezenfekte ediyor.
Sağlık Bakanlığı onaylı ve insan sağlığını tehdit etmeyen özel solüsyonlu ilaçların kullanıldığı çalışmalar kapsamında şimdiye kadar 20 okulun dezenfektesini tamamladıklarını belirten Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, bugün 9 okulun daha dezenfekte edileceğini kaydetti. Öğrencilerin gönül rahatlığı ile okullarına gelmeleri için en ince ayrıntısına kadar dezenfekte ettiklerini vurgulayan Başkanımız Salih Akman, “Çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Aylardır maske, mesafe ve temizlik konusunda kişisel koruma alışkanlığını kazanan çocuklarımızın eğitim gördükleri okulların da hijyeni sağlamak için tüm ekip ve imkanlarımızla çalışıyoruz. Koronavirüs salgınından bir an önce kurtulmak için hepimiz özellikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına çok fazla dikkat etmek zorundayız. Normal hayata bir an önce dönmemizin tek yolu hepimizin alacağı tedbirlerden geçmektedir” dedi.