BELEDİYEMİZDEN AF GİBİ YAPILANDIRMA

Belediyemize; Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Vergi borcu 7256 yapılandırmasına ilişkin kanunu gereği vatandaşlarımızın 31.12. 2020 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Belediyemiz yapılandırma kapsamında; vergi cezaları, usulsüzlük cezaları, vergi faizi vb. tüm borçları silerek anapara üzerinden 18 aya kadar taksit olanağı tanımaktadır.

İLK TAKSİT ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Belediyemiz sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların: "Hazine ve Maliye Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, il özel idarelerine, belediyelere ve YİKOB'lara bağlı tahsil dairelerine ödenecek tutarların ilk taksitini 31/01/2021 tarihine kadar (bu tarih dâhil), Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı tahsil dairelerine ödenecek tutarların ise ilk taksitini 28/2/2021 tarihine kadar (bu tarih dâhil), diğer taksitlerini ise bu tarihleri takip eden ikişer aylık dönemler hâlinde azami on sekiz eşit taksitte ödemelerini yapabileceklerini bildirdi.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN BAŞLADI

7256 sayılı kanun kapsamında vatandaşlar, bu işlemler için internet vergi dairesini kullanabileceklerdir. Buraya giriş yapabilmek için üye olmaları ya da E-Devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir. Vatandaşlar, karşılarına çıkacak olan ekrandan işlemlerini gerçekleştireceklerdir.