BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

Belediye Başkanımız Salih Akman, ’24 Kasın Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Akman yayımladığı mesajında, “Eğitimin, çağdaş dünyayla bütünleşme sürecini hızlandıran, yaşam kalitesini artıran ve uygarlık yarışında toplumlara güç katan en önemli ve etkili araçtır. Eğitim, geleceğimizi doğru bir şekilde inşa etmemize olanak sağlayan en önemli etkendir. Bu etkenin öznesi olan Öğretmenlerin ise tarih boyunca, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, sevginin, barışın öncüleri, topluma yol gösteren önder ve örnek insanlar oldular.  Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak; eğitim sistemimizi geliştirmekle ve eğitim kalitesini yükseltmekle mümkün olacaktır” dedi.

BAŞKANIMIZ AKMAN, ‘ÖĞRETMENLİK; DÜNYANIN EN ONURLU MESLEKLERİNDEN BİRİDİR’

Kendisinin de bir öğretmen olduğunu ve Türkiye’nin birçok değişik bölgesinde görev yaptığını dile getiren Başkanımız Akman, Öğretmenlik; sorumluluğu ağır, fedakarlık ve sabır gerektiren, dünyanın en onurlu mesleklerinden biridir.  Öğretmenliğin bedeli maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın olup; sevgi, şefkat ve fedakarlık gerektiren bir meslektir. Öğretmenlerimizin her devirde yaşadıkları toplumun yol göstericisi, millî ve manevi değerlerinin taşıyıcısı konumundadırlar. Şüphesiz ki ülkemiz; bu eğitim kahramanlarının, ülkemizin her köşesinde sabırla ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselmiştir” ifadelerini kullandı.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmaları, milli kültür ve tarihimize bağlı yetişmeleri gerektiğini kaydeden Başkanımız Akman, “İnsan yetiştirmeyi, aynı zamanda bir medeniyet inşasından farksız gören şuurla bizlere ve yarının sahiplerine daha güzel bir geleceğin kapılarını aralatacak yegâne anahtar öğretmenlerimizin elindedir. Bu duygu ve düşüncelerle eğitimin asli unsuru olan öğretmenlerimizin, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor, başta eğitim şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.