BELEDİYEMİZDEN GÖNÜLLERI ISITAN ÇORBA İKRAMI

 BELEDİYEMİZDEN GÖNÜLLERI ISITAN ÇORBA İKRAMI

 BELEDİYEMİZDEN GÖNÜLLERI ISITAN ÇORBA İKRAMI

Belediyemiz Sosyal Belediyecilik anlayışı ile yürüttüğü etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsü yerleşkesinde bulunan Dursun Odabaş Tıp Merkezi önünde stand kurarak; hasta, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarına ikram etmek üzere 5 gün sürecek bir etkinlikle sıcak çorba dağıtımına başladı.

                Belediyemizin sıcak çorba dağıtımı; gerek il içinden gerekse il dışından gelerek İlçemizde bulunan hastanemize şifa arayan hasta ve hasta yakınlarımız ile sağlık ordumuzun kahraman sağlık çalışanları tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Sabah erken hastane önüne gelen vatandaşlar, Belediyemizin bu güzel etkinliği ile karşılaşınca memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

                TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ AKMAN, ‘FEDAKÂR SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ’

Özellikle bu pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımızın insanüstü bir çaba harcadığını dile getiren Başkanımız AKMAN, ‘‘Yaşadığımız bu talihsiz salgın sürecinde, her zamankinden daha fazla emek sarf ederek mesai kavramı gözetmeksizin hastalarına canları pahasına can katan fedakâr sağlık çalışanlarımızın bizlerde her zaman yanlarında olacağız’ dedi.

ÇORBALARIMIZ HİJYEN KURALLARI ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANIP İKRAM EDİLİYOR

Başkanımız AKMAN, ‘İkram edilen çorbalarımız; gıda işletmelerinde, sağlıklı gıda üretimi için gerekli olan hijyen şartlarının belirlenerek bu şartların sağlanması, üretim ve servis aşamasında tüketici açısından sağlık riski oluşturabilecek nedenlerin belirlenmesi ve bu nedenlerin ortadan kaldırılması temeline dayanan bir ürün güvenilirliği sistemi olan HACCP standartlarına göre hazırlanıp vatandaşlarımıza servis edilmektedir’ diye kaydetti.

Başkanımız AKMAN sözlerini şu şekilde sürdürdü: ‘Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi önünde hafta sonuna kadar yaklaşık bin kişiye ulaşmayı planladığımız sıcak çorba etkinliğimize tüm hasta, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarımızı bekliyoruz’ dedi.