TUŞBA BELEDİYEMİZ İŞ SEZONUNU AÇTI

TUŞBA BELEDİYEMİZ İŞ SEZONUNU AÇTI

 TUŞBA BELEDİYEMİZ İŞ SEZONUNU AÇTI

Tuşba Belediyemizin ilçeye modern ve estetik bir görünüm kazandıran kilit parke taşı uygulaması kırsal mahallelerde başladı.

Tuşba Belediyemiz iş sezonunu açtı. Öncelik durumuna göre hazırlanan plan dâhilinde gerçekleşen kilitli parke taş döşeme çalışmaları ile kırsal mahalleler daha yaşanabilir ve modern bir yer haline getiriliyor. Kırsal mahallelerde başlatılan çalışmaların, yaşanan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle az kişiden oluşan ekipler halinde ayrı mahallelerde sosyal mesafe gözetilerek yürütülüyor. Kırsal mahallelerde başlatılan çalışmaların aynısının ilçe merkezinde de eksik kalan yerlerden devam edeceği kaydedildi. İlçe halkına en güzel hizmeti sunabilmek için birçok mahallede ekiplerin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade eden Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, “Hizmet Belediyeciliği anlayışı ile çıkmış olduğumuz yolda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm birimlerimiz özveriyle çalışmaktadır. Gayemiz Tuşbamızı her alanda modern bir ilçe haline getirmektir” dedi.

İlçe merkezinde, doğalgaz, kanalizasyon ve elektrik direklerin yeraltına alınması gibi altyapı çalışmalarından dolayı bozulan yolların olduğunu dile getiren Başkan Akman, “Merkez mahallelerimizde de altyapı çalışmalarından dolayı bozulan yollarımızı gerek asfalt yama gerekse kilit parke taşı döşeyerek onarıyoruz. İlçemizin güzel insanları her şeyin en iyisine layık düşüncesiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.