BAŞKAN ÖZGÖKÇE DEN 1 MAYIS MESAJI

BAŞKAN ÖZGÖKÇE DEN 1 MAYIS MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, “Tüm işçi kardeşlerimin '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yürekten kutluyor ve en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

Başkan Özgökçe yayımladığı mesajda, “İş ve emeğe, alın teri ve helal kazanca çok hürmet eden, değer veren, Hak ve Hukuki hakları gözeten bir kurumuz. Türkiye'nin kalkınması, büyümesi ve istikrar içinde gelişmesi, belirlenen hedeflere ulaşması sürecinde işçi kardeşlerimiz çok önemli bir role sahiptirler.
Tuşba Belediyesi yaklaşık 1950 kilometrekare alanda üstün hizmetlerini de iş ve emeğin gerçek sahipleri olan işçi ve emekçilerimiz sayesinde gerçekleştirmektedir” dedi.

Özgökçe, “Genelde devletimizin, özelde de sosyal belediyecilik gereği olarak bizler çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimiz ile sürekli işbirliği içinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Çalışanların emeklerinin karşılığını daha alın terleri kurumadan verilmektedir. İşçi ve emekçilerimizin, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve haklarına sahip çıkılması her zaman bizlerin öncelikli konuları arasında yer almaktadır. Çalışanın hakkını, alın terini verme hassasiyetine haiz olan bir dinin ve kültürün mensubuyuz. Türkiye ekonomisinin bugünkü yükselişinde emek veren işçilerin alın terinin olduğunu” söyledi.

Başarının, emeğin ve üretimin gerçek sahipleri olan işçilerin haklarının yeni düzenlemelerle daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlamak için yerel yöneticiler olarak üzerlerine düşenin en iyisini yaptıklarını ifade eden Başkan Özgökçe, “Hükümetimizin son 15 yıldır yaptığı düzenlemeler neticesinde vesayet yönetimlerinin yasakladığı 1 Mayıs'ı, Emek ve Dayanışma Günü'nü demokrasimize yakışır biçimde kutlanabilir hale getirdi.

Ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında en büyük pay ve emek sahibi çalışanlarımızındır. İşçilerimiz ve diğer çalışanlarımız için bu özel günü çok anlamlı ve yerinde buluyoruz.
Bu vesile ile tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün, provokasyonlardan uzak bir şenlik havasında geçmesini, gerçekleştirilecek etkinliklerin barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.
Bu anlayışla, işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, tüm halkımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.