TUŞBA BELEDİYESİNDEN ‘KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİ’ SEMİNERİ

TUŞBA BELEDİYESİNDEN ‘KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİ’ SEMİNERİ

Van’ın Tuşba Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle ‘Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi’ konulu bir program düzenledi.

Van Ticaret ve Sanayi Odasının (Van TSO) konferans salonunda düzenlenen ve kadınların yoğun ilgi gösterdiği programa Tuşba Belediye Başkan Vekili Mehmet Utku, Van Valisi İbrahim Taşyapan’ın eşi Nesibe Taşyapan, Tuşba belediye Başkanı Fevzi  Özgökçenin eşi Fatma Özgökçe Tuşba Belediye encümenleri ile çok sayıda kadın katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Tuşba Belediye Başkan Vekili Mehmet Utku, İslam kültürünün kadına verdiği değeri anımsatarak, “Bizler ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ diyen bir gelenekten gelmekteyiz. O yüzden bizim geleneğimizde kadına şiddeti bir tarafa bırakın, kadına tarih boyunca çok büyük değer verilmiştir. Bizler de Tuşba Belediyesi olarak sizlere verdiğimiz değeri bu tür programlarla da pekiştirmek istiyoruz” dedi.

Programa katılan Psikolog ve Aile Terapisti Nazlı Özburun ise, “Konuşuyoruz, Ama Neden Anlaşamıyoruz” konulu bir seminer verdi.

Seminerin ardından kadınların sorularına cevap veren Psikolog ve Aile Terapisti Nazlı Özburun tarmin edici cevapları ile katılımcıların ilgisini topladı

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği seminerde Vali Taşyapan’ın eşi Nesibe Taşyapan, Psikolog ve Aile Terapisti Nazlı Özburun’a çiçek takdim ederken, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’nin eşi Fatma Özgökçe ise tiftik seccade hediye etti.

Hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından program son buldu.