BAŞKAN ÖZGÖKÇE’NİN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI

BAŞKAN ÖZGÖKÇE’NİN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI

BAŞKAN ÖZGÖKÇE’NİN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI
Van İli Tuşba İlçesi Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, “Millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik, vatanperver, iyi ve kalifiye insanlara büyük ihtiyacımızın olduğu bu günlerde, milletimizin istikbalini emanet ettiğimiz sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik eder, onları yetiştiren ailelerine ve eşlerine en derin şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Başkanı Özgökçe, mesajına şöyle devam etti; “Öğretmenlerin, toplumda önemli bir yeri olduğunu söyledi. Çocuklarımızın ve gençlerin bedensel, duygusal, ahlaki, dini, milli ve toplumsal yönden sağlıklı gelişim göstermelerinde anne ve babadan sonra en etkili kişinin, öğretmenler olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, her bireyin bilinçli, yetenekli ve özgür bir yurttaş haline gelmesini, kendi ilgi ve yeteneklerine uygun bir işe ya da mesleğe hazırlanmasını, öğretmenlerin sağladığını” dile getirdi. 100. yılına ulaşmaya çok az bir zaman kalan Cumhuriyetimizin bu sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin fedakârca, cefakârca, özveriyle gayret gösteren öğretmenlere ait olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, “Bu aziz millet, öğretmenlerimizin emekleri ve özverili gayretleri sayesinde medeniyet yürüyüşünü azimle sürdürüyor” dedi.
Çocuklarımızın ve gençlerimizin, kendilerini, dünü, bugününü ve yarını daha iyi görmelerini, öğretmen yardımıyla tanıyarak geleceğe hazırladıklarının altını çizen Başkan Özgökçe, “Muallimler, bir milletin geleceğinin şekillenmesinde en çok emek verenlerdir. Öğretmenlerin emek vermediği toplumlarda hiçbir gelişme, insanlığa yararlı bir sonuçla karşımıza çıkmaz" diye konuştu.
Eğitim alanına yapılacak her türlü katkının, ülke refahına yönelik yapılan yatırımlar olduğunu dile getiren Başkan Özgökçe, "Çünkü eğitim ve öğretime gerekli önemi vermeyen toplumlar, hiçbir kazanımlarını ellerinde tutamazlar. Bu bilinçle hareket eden Tuşba Belediyesi daima, okul öncesi eğitim ve ilköğretim okullarından başlayarak eğitimin her kademesinde elinden gelen maddi ve manevi katkıyı ortaya koymuş ve koymaya da devam etmektedir" şeklinde konuştu.
Bir eğitmen olarak öğretmenlere de seslenen Başkan Özgökçe “Saygıdeğer öğretmenler, masum ve ham hamur gibi sizlere teslim edilen çocuklar öğretmenlerine çok dikkat ederler, adeta mıknatıs gibi hocalarından ne görürlerse aynen alırlar, iyiyi de, fenayı da çekerler. Muallimin iyisi minare başında, kötüsü kuyu dibindedir. Eski Türkiye’den kalan, sayıları parmak sayısı kadarda olsa bazı öğretmenler maalesef gençleri, çocukları zehirlemeye devam etmektedir. Muallimler için ortası yoktur, ya âlay-ı illiyyinde veya esfel-i safilindedirler. Ortası yoktur. Yeni Türkiye’de öğretmenler hakkettikleri maddi ve manevi destekleri hükümetler tarafından almakta ve güven altındadırlar. Her kes mesleğinde zirve yapmak için yarışmalı ve tüm öğrencilerini evlatları gibi görüp yetiştirmelidir. Bizlerde yerel yöneticiler olarak tüm öğretmenlerimizin emrindeyiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Özgökçe, “Hayatımızı doğru yönde şekillendirmede bizlere yardımcı olan, bizlere bilmediklerimizi öğreten, bildiklerimizi ise daha iyi anlamamıza vesile olan ve bütün zorluklara göğüs gererek bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi saygıyla ve minnetle yad ediyoruz. Ahirete intikal etmiş olan öğretmenlerimize Rabbimizden rahmet, yaşayan öğretmenlerimize esenlikler diliyoruz. Bu vesile ile kendilerinin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyoruz. Yüce Rabbim öğretmenlerimizi başımızdan eksik etmesin. Kendilerine dünya ve Ahiret mutluluğu nasip etsin” ifadelerini kullandı.