BELEDİYEMİZDEN ENGELLİLERE AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE DESTEĞİ

BELEDİYEMİZDEN ENGELLİLERE AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE DESTEĞİ

BELEDİYEMİZDEN ENGELLİLERE AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE DESTEĞİ

Başkanımız Salih Akman, engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçları doğrultusunda talep ettikleri akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine dokunmaya çalışan Belediye Başkanımız Salih Akman, engellilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Engelli bireylerin topluma adapte edilmesinin sağlanması ve yaşam koşullarını kolaylaştırılarak hayat standartlarının yükseltilmesi için özel bir çaba harcayan Başkanımız Salih Akman, Yeşilköy Mahallesi’nde Ruhmetullah Balın ve Akköprü Mahallesi’nde ise Umut Demir isimli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek ihtiyaç duydukları akülü tekerlekli sandalye hediyeler verdi. 

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla birçok mahallede ziyaret ettiği engelli vatandaşlara da çeşitli hediyeler veren Başkanımız Salih Akman, engellilerin her yönden hayatını kolaylaştırmaya çalıştıklarını kaydetti. Tuşba Belediyesi olarak her alanda sosyal projeler üreterek toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını dile getiren Başkanımız Salih Akman, “Engelli vatandaşlarımızın sokağa daha rahat çıkması ve günlük hayatlarında sıkıntı yaşanmaması adına tekerlekli sandalye ve akülü araç yardımlarına önem veriyoruz. Ekiplerimizce, ulaşılan Ruhmetullah Balın ve Umut Demir kardeşlerimiz bizden tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Biz de bu kardeşlerimizin hayatını bir nebzede olsa kolaylaştırabilmek adına kendilerine akülü tekerlekli sandalye hediye ettik” ifadelerini kullandı.