TUŞBA BELEDİYEMİZİN STANDINA BÜYÜK İLGİ

TUŞBA BELEDİYEMİZİN STANDINA BÜYÜK İLGİ

TUŞBA BELEDİYEMİZİN STANDINA BÜYÜK İLGİ

Tuşba Belediyemizin, bu yıl 11’incisi düzenlenen ve Türkiye’nin 3’üncü büyük turizm fuarı olan ‘Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda açtığı stant ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

Tuşba Belediyemiz, Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 3 Ekim Pazar Günü’ne kadar açık kalacak olan ‘11. Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaki yerini aldı. Belediyemizin, Kalecik Toplum Yaşam Merkezimizde açmış olduğu kurslarımızda üretilen el emeği göz nuru ‘Bindallı’ ve ‘Kilim’ gibi yok olmaya yüz tutan bir birinden güzel yüzlerce eserin yer aldığı standımızı gezen ziyaretçiler adete geçmiş kısa bir yolculuk yapıyor.

Belediyemizin ilçeye kazandırdığı Hizmet Binası, İskele Sahil Bandı 2. Etap, İskele Sahil Yolu Birinci ve İkinci Etapları ile Ayanıs Halk Plajı ve Akköprü Millet Bahçesi gibi dev projelerimiz ile kültürel ve sosyal belediyecilik alanında da yapılan hizmetlerimizin tanıtımının yapıldığı standı Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal ve Osman Nuri Gülaçar’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş tarafında ziyaret edildi.

Fuarın ilk gününde açmış olduğumuz standın yurt içinde ve yurt dışında gelen çok sayıda ziyaretçi tarafından gezildiğini söyleyen Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Tuşba ilçemizin kültür ve turizmin başkenti olacak kadar büyük zenginliklere sahip olduğunu söyledi. Başkanımı Salih Akman, “Bizler de Tuşba Belediyesi olarak bu kültürel ve doğal güzellikleri halkımıza tanıtmak adına standımızı açtık. Standımıza yerli ve yabancı misafirlerimizden çok büyük ilgi görüyor. Tüm ziyaretçilere şahsım ve Tuşba Belediyesi adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ayrıca belediyemizin ekipleri, gün boyu standa gelen ziyaretçilere ilçemizi ve belediyemizin hizmetlerinin anlatıldığı dergi ile broşür gibi tanıtım materyalleri dağıtıp, ayran aşı ikramında bulundular.