BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ’30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ MESAJI

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ’30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ MESAJI

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ’30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, bu milletin 30 Ağustos Zaferiyle tüm dünyaya onurlu ve saygın yaşama kararlılığını gösterdiğini kaydetti. 

Bayram dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkanımız Salih Akman, 30 Ağustos Zaferi’nin Anadolu insanının, genci-yaşlısı, kadını-erkeği ile topyekun verdiği onurlu bir mücadelenin eseri olduğunu söyledi. Her zaman olduğu gibi bugün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki hükümetin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ecdadın emaneti olan ‘Cumhuriyeti’ muhafaza ve müdafaa etmek üzere canla başla çalıştığını dile getiren Başkanımız Salih Akman, AK Parti iktidarının belirlenmiş hedefe doğru kararlılıkla ilerlediklerini anlattı. Başkanımız Salih Akman, “Bu millet kazandığı büyük zafer ile tüm dünyaya; vatanı, bağımsızlığı ve özgürlüğü söz konusu olduğunda canını seve seve feda edebileceğini ve asla esaret altına girmeyeceğini göstermiştir” dedi

Birlik, beraberlik ve azimle elde edilen bu zaferin, ülkenin geleceğe dair umutlarının yeşermesine neden olduğunun ifade eden Başkanımız Akman, ’Milletimiz, o yokluk ve yoksulluk döneminde eşine dünyada rastlanılmayan bir mücadele ile hiçbir ülkenin esareti altında yaşamayacağını göstermiştir. 30 Ağustos Zaferi; bir toplumun küllerinden doğmasını sağlamakla kalmamış aynı zamanda esaret altındaki birçok ulusa da örnek olmuştur” ifadelerini kullandı. 

Bu milletin tarih yolculuğumuzdaki şeref halkalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi ile birlikte vatan topraklarının işgalden kurtulduğunu ve milletin önüne yepyeni ufukların açıldığının altını çizen Başkanımız Salih Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimiz ve kahraman ordumuzun mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyor, tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” şeklinde konuştu.