BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘DANIŞMA KURULU’ TOPLANTISINA KATILDI

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘DANIŞMA KURULU’ TOPLANTISINA KATILDI

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘DANIŞMA KURULU’ TOPLANTISINA KATILDI 

Adalet ve Kalkınma Parti (AK Parti) Tuşba İlçe Başkanlığı ‘Danışma Kurulu Toplantısı’na katılan Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, ilçe yönetimi ile mahalle başkanlarına tamamladığı, devam eden ve hedeflediği mega projeleri hakkında bilgi verdi. 

15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bulunan düğün salonunda düzenlenen ‘Danışma Meclisi Toplantısı’na AK Parti Tuşba İlçe Başkanımız Mehmet Nuri Başdinç, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanımız Havva Duran, Tuşba Belediyemizin AK Partili meclis üyeleri, Tuşba İlçe Başkanlığı kadın ve gençlik kolları başkanları ile partinin ana kademe yönetim kurulu üyeleri ve AK Parti’nin ilçeye bağlı 67 mahallenin başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Başkanımız Mehmet Nuri Başdinç, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında yürüdükleri için şükür etmeleri gerektiğini söyledi. Halka hizmet gibi kutsal bir görev ve misyon yüklediklerini de anlatan İlçe Başkanımız Mehmet Nuri Başdinç, “Arkadaşlar sadece teşkilata ismimizi yazarak isim olsun diye bu teşkilata girmedik. Bizler çalışmak için bu teşkilata üye olduk” dedi.

İLÇE BAŞKANIMIZ BAŞDİNÇ, ‘5 AYDA 7 BİN YENİ ÜYE KAYDI YAPTIK’

Göreve geldiğinde çalışmayan üye kaydı yapmayan mahalle temsilcileri ile yollarını ayırdıklarını da kaydeden Başkanımız Mehmet Nuri Başdinç, “18 yıl boyunca 10 bin üye yapılmış. Bizler yeni oluşturduğumuz teşkilatlarımızla 5 ayda 7 bin üye kaydı yaptık. Yeterli mi? Diye sorarsanız elbette yeterli değildir. İnşallah kısa zamanda 7 bin yeni üye kaydını yapmak için çalışmalarımıza başlıyoruz. Biz bu teşkilata başarılı çalışmalar yapmak için geldik. Yerimizde oturmaya gelmedik. Bizler AK Dava’nın 2023 hedefine ulaşması için çalışıyoruz. 2023'te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde Recep Tayyip Erdoğan’ın seçtirmemiz lazım. İşte şimdiden bunu için gece gündüz durmadan çalışmamız lazım” şeklinde konuştu.

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘EN İYİ HİZMETİ YAPMAK ASLİ GÖREVİMİZDİR’

Daha sonra bir konuşma yapan Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, belediye olarak işlerinin kolay olmadığını söyledi. Yüklerinin ağır ve sorumluluklarının fazla olduğunu dile getiren Başkanımız Salih Akman, imkanlar dahilinde hizmetlerin en iyisini yapmanın ise asli görevleri olduğunu kaydetti. Başkanımız Salih Akman, “Bizler Tuşba Belediyesi olarak bu bilinç ve gayret ile çalışıp ilçemizin en ücra mahallesine hizmet götürme çaba ve gayreti içindeyiz” dedi. 

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘TEŞKİLATÇILIK, GÖNÜLDE BAŞLAYAN, GÖNÜL DİLİYLE KONUŞUP, TAKIM HALİNDE ÇALIŞMAKTIR’

Teşkilatçılığın, gönülde başlayan, gönül diliyle konuşup, takım halinde çalışmak olduğunun altını çizen Başkanımız Salih Akman, teşkilatlarıyla birlikte daha kaliteli hizmet üretmek için sürekli istişare halinde olduklarını ve bundan sonra da bu birlikteliği devam ettireceklerini söyledi. Salonda bulunan herkesin derdinin Tuşba’ya ve Tuşba halkına hizmet etmek olduğunu söyleyen Başkanımız Salih Akman, “Bu nedenle her zaman olduğundan daha fazla çalışarak, Tuşbalı her bir vatandaşımızın gönlüne girmek zorundayız. Bunu da ancak gönül belediyeciliği ve takım ruhu ile sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘BİZ DAVANIN YEREL TEMSİLCİLERİYİZ’

Makamların millete hizmet etmek için var olduğunu anlatan Başkanımız Salih Akman, AK Parti Tuşba İlçe Teşkilatı; ilçe başkanı, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ve mahalle başkanlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde el ele vererek büyük başarılara imza atacaklarını vurguladı. Bir davanın yereldeki temsilcileri olduklarını söyleyen Başkanımız Salih Akman, “Bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşıyız. Bu nedenle evimizde ve makamlarımızda oturup olup bitenleri seyretme gibi bir lüksümüz olamaz. Böylesine kutsal bir davada onu yalnız bırakamayız. Çünkü O bir ümmetin umududur. Hiç birimizin ümmetin umut bağladığı bir insanı yarı yolda bırakmaya, davasını sekteye uğratmaya hakkı yoktur. Allah’ın izni ile birlik ve beraberliğimizi bu günkü gibi koruduğumuz sürece de aşamayacağımız hiçbir engel yoktur” diye belirtti. 

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘2023, 2053 VE 2071 HEDEFLERİNE ULAŞMADA BİZLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTE’

Belediye hizmetlerinin tanıtılması ve yapılan çalışmaların doğru bir şekilde halka aktarılması noktasında da partililer ile mahalle başkanlarında destek isteyen Başkanımız Salih Akman, konuşmasını şöyle sürdürdü; 

“Bu desteğinizi de belediyemizin sosyal medya hesaplarını takip ederek ve yapılan çalışmalarımızı hesaplarınızda beğenerek ve paylaşımda bulunarak yapabilirsiniz. Bunu sizden hassasiyetle istirham ediyorum. Çünkü her bir AK Partili belediyelerimizin ve teşkilatlarımızın yapacağı çalışma partimizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması açısından büyük bir önem arz etmektedir. Bu nedenle sizlerden desteklerinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman yaptığı konuşmanın ardında Tuşba İlçe Başkanlığı yönetimi ile mahalle başkanlarına slayt eşliğinde tamamlanan Hizmet Binamız, İskele 2. Etap Sahil Projemiz, Sahil Yolu 1. ve 2. Etap projelerimiz, bitme aşamasına gelen Ayanıs Halk Plajımız, yapımı devam eden Akköprü Millet Bahçesi projemiz ile önümüzdeki yıllarda hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili bir sunum yaptı. AK Parti Van İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Yılmaz ve AK Parti Tuşba Gençlik Kolları Başkanı Hakan Karatekin’in de birer selamlama konuşması yaptığı ‘Danışma Kurulu Toplantısı’ verilen öğle yemeği ile son buldu.