TUŞBA BELEDİYEMİZİN YOL YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

TUŞBA BELEDİYEMİZİN YOL YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

TUŞBA BELEDİYEMİZİN YOL YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Tuşba Belediyemizin, şehir merkezindeki imkan ve hizmetlerin tamamını kırsal mahallelere götürmek, cadde ve sokakların modern bir görünüme kavuşması için yürüttüğü kilit parke taşı yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bir yıla aşkın süredir yaşanan pandemiye rağmen belirlediği hedeflere emin adımlarla ilerleyen Tuşba Belediyemiz, ilçenin her noktasına hizmet götürmek ve daha yaşanılabilir bir kent oluşturmak için gece-gündüz demeden çalışıyor. Şehir merkezindeki imkan ve hizmetlerin tamamını kırsal mahallelere de götüren Tuşba Belediyemiz, halkın belediyenin hizmet ve imkanlarından eşit şekilde faydalanması amacıyla kırsal mahalle yürüttüğü kilit parke taşı yol yapım çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. 

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘İLÇE HALKIYLA EL ELE VEREREK ÇALIŞIYORUZ’

Bu yıl kilit parke taşı yol yapım çalışmalarına Derebey Mahallesi’nde başlayan Tuşba Belediyemizin, belirlenen program dahilinde alt yapı çalışmaları tamamlanan sokaklarda yürüteceği vurgulandı. Bir yıla aşkın süredir devam eden Koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen belirledikleri hedefe doğru emin adımlarla yürüdüklerini kaydeden Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, ilçe halkıyla el ele vererek daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe hedefine ulaşacaklarından hiç kimsenin şüphesinin olmamasını istedi.

BAŞKANIMIZ AKMAN, ‘HEDEFİMİZ 200 BİN METREKARE KİLİT PARKE TAŞI ÇALIŞMASINI GERÇEKLEŞTİRMEK’

Merkez mahallelerde olan tüm olanak ve hizmetlerin aynısını kırsal mahallelere de götürmeye kararlı olduklarını ifade eden Başkanımız Akman, “İlk etapta ihalesini yaptığımız 60 bin metrekare kilit parke taşı, 20 bin metre bordür taşı ve 12 bin metre oluklu taş döşeme işine başladık. Standartlara uygun yapılan çalışmalar ile mahallelerimizin cadde ve sokakları daha modern bir hale kavuşacak. Hedefimiz bu yıl belirlediğimiz program dahilinde Tuşba İlçemiz genelinde 200 bin metrekare kilit parke taşı yol yapım çalışmasını gerçekleştirmektir” ifadelerini kullandı.