BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ’19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ MESAJI

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ’19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ MESAJI

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ’19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, 19 Mayıs’ın, milli mücadelenin fiili olarak başladığı gün olduğunu söyledi. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, istiklal mücadelesinin sembolü olan 19 Mayıs’ın, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğin teminatı ve umudu olan gençlere verilen önemin göstergesi olduğunu söyledi. Başkanımız Salih Akman, “Bugünü, ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanması ülkemizin geleceği olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmamızı da sağlamaktadır” dedi.

‘Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan sizlere emanet edilmiştir’ diyerek gençlere seslenen Başkanımız, “Sevgili Gençler, sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitimi almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır. Biz Tuşba Belediyesi olarak, siz gençlerimizi fazlasıyla önemsiyor, imkanlarımız doğrultusunda sizlere yönelik her projeyi destekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bütün dünya ile beraber ülkemizi de olumsuz olarak etkileyen Covid-19 salgını İstiklal Savaşı’ndaki mücadele ruhu ve kararlılığı ile aşacağına inancının tam olduğunu vurgulayan Başkanımız Salih Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmetle yad ediyor, gençlerimiz ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.