BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’DAN EMEKÇİLERE ‘1 MAYIS’ ZİYARETİ

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’DAN EMEKÇİLERE ‘1 MAYIS’ ZİYARETİ

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’DAN EMEKÇİLERE ‘1 MAYIS’ ZİYARETİ

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde belediyeye ait projelerin inşaatında çalışan işçileri ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti.

Yaşanan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanmaya rağmen iş gücüyle üretim ve ekonominin lokomotifi olan işçiler, yine iş başındaydılar. Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, beraberinde bulunan Başkan Yardımcımız Hasan Handil ve birim müdürlerimiz ile birlikte işçiler için özel bir anlamı olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne rağmen sabahın erken saatlerinde belediye tarafından yürütülen mega projelerden olan Ayanıs Halk Plajı, Şemsibey Mahalle Parkı ile Akköprü Millet Bahçesi inşaatında çalışan işçileri ziyaret ederek örnek bir davranış sergiledi.

Geçen yıl belediyede çalışan ve 696 Sayılı Kanun Hükmü’nde Kararname (KHK) kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçirilen işçilerin ücret ile diğer mali ve sosyal haklarının belirlenmesinde esas alan ek protokol ile yüksek zam vererek her zaman işçi ve emekçinin yanında olduğunu gösteren Başkanımız Akman, bugün de değişik firmalar tarafından yürütülen projelerin inşaatında çalışan işçileri yalnız bırakmadı.

Burada işçilerle sohbet eden Başkanımız Akman, her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi. 1 Mayıs’ın, ülkenin ekonomisinin gelişmesinde emek sahibi olan işçilerin günü olduğunu ifade eden Başkanımız Akman, “Bugün bayramları olmasına rağmen döktükleri alın teri, verdikleri emek ve üretime sağladıkları katkı ile ülkenin gelişmesine büyümesinde büyük pay sahibi olan işçi kardeşlerimizi ziyaret etmek istedik. Emek bu dünyadaki en büyük hazinedir. Bu kardeşlerimiz böyle bir hazineye sahiptirler” ifadelerini kullandı.

Başkanımız Akman ile beraberinde bulunan Başkan Yardımcımız Hasan Handil ve birim müdürlerimiz işçilerle hatıra fotoğrafı da çektikten sonra alanda ayrıldılar.