TUŞBA BELEDİYEMİZDEN SICAK YEMEK UYGULAMASI

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN SICAK YEMEK UYGULAMASI

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN SICAK YEMEK UYGULAMASI 

Tuşba Belediyemiz, evinde yemek yapacak durumda olmayan hasta, yaşlı ve kimsesizler için sıcak yemek uygulaması başlattı.

Tuşba Belediyemizin, sosyal belediyecilik alanında hayata geçirdiği projelerle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık altını çizdiği gönül belediyeciliğine örnek olabilecek çalışmalar yapıyor. Sadece Tuşba İlçemizin değil, Vanımıza hitap eden vizyon projelere imza atan Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, halkın gönlüne dokunmaya devam ediyor. Başkanımız Salih Akman’ın son olarak ‘Gönül Belediyeciliği’ sloganıyla hasta, yaşlı ve kimsesizler için başlattığı sıcak yemek uygulaması ise toplumun her kesimi tarafından büyük takdir topluyor. 

Ramazan ayı boyunca günlük olarak hazırlanan 3 çeşit yemeğin el değmeden paketlenerek gıda mühendislerinin denetiminden geçirildikten sonra belediye ekipleri tarafından 300 kişiye götürülerek evlerinde teslim edildiğini anlatan Başkanımız Salih Akman, Ramazan ayı boyunca hasta, yaşlı ve kimsesiz vatandaşların iftar sofralarında sıcak yemeğinin eksik olmayacağını söyledi.  

Dağıtılan yemekler için her aşamada temizlik ve hijyen kurallarının en üst düzeyde tutulduğunu dile getiren Başkanımız Salih Akman, “Bu uygulamamızı imkanları olsa dahi hasta veya yaşlı olduğu için evinde yemek pişiremeyecek durumda olan vatandaşlarımızın da iftar sofrasında sıcak yemek bulması amacıyla başlattık. Ekiplerimiz tarafından her gün temizlik ve hijyen kurallarının en üst seviyede tutulduğu ortamda hazırlanan 300 adet yemek götürülerek vatandaşlarımızın iftar sofralarına bırakılıyor” dedi.