TUŞBA’DA TEKNİK OLARAK UYGUN OLAN SOKAKLAR DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

TUŞBA’DA TEKNİK OLARAK UYGUN OLAN SOKAKLAR DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

TUŞBA’DA TEKNİK OLARAK UYGUN OLAN SOKAKLAR DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Tuşba Belediyemiz, ilçede yaşanan doğalgaz sıkıntısını minimum seviyeye indirmek için Aksa Van Doğalgaz A.Ş. ile protokol imzaladı.

Tuşba İlçemizin merkez mahallelerinde teknik olarak uygun olan tüm sokaklar bu yılsonuna kadar doğalgaza kavuşacak. Altıntepe, Kalecik, Beyüzümü, Seyrantepe ve İskele mahallelerini kapsayan protokol Tuşba Belediyemiz Encümen Salonu’nda imzalandı. Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Aksa Van Doğalgaz A.Ş. Müdürü Hikmet Turan Güler, Tuşba Belediye Meclis üyelerimiz, Başkan Yardımcımız Azad Gülengül, birim müdürleri ile çalışmaların yapılacağı mahallelerin muhtarları katıldı.

Aksa Van Doğalgaz A.Ş.’nin, mahallelerde yapacağı kazı, ruhsat başvuru, onay ve yapım çalışmalarında meydana gelecek üstyapı ve asfalt tahrip bedelini minimum seviyeye çekerek protokol imzaladıklarını belirten Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Tuşbalıların daha temiz, konforlu ve güvenli olan doğalgaza kavuşturmaları için belediye olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini ifade etti. Başkanımız Akman, “Tuşba Belediyesi olarak doğalgazın ilçemizde yaygın olarak kullanması ve halkımızın bir an önce konforundan faydalanmaları için asfalt tahrip bedelini minimum seviyede tuttuk. Çünkü halkımız, güzelliklerin en iyisini hak ediyor” dedi.

Tuşbalıların kış mevsimi gelmeden doğalgazı evlerinde kullanabilmeleri için çalışmalarına başladıklarını kaydeden Aksa Van Doğalgaz A.Ş. Müdürü Hikmet Turan Güler ise doğalgazın diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında çok daha ekonomik olduğunu söyledi. Doğalgaz kullanarak pişirme ve sıcak su amaçlı enerji harcamalarında yüzde 80 oranında tasarruf sağlanabildiğini dile getiren Güler, diğer yakıt türlerine göre daha temiz olan doğalgazın içerisinde Kükürt’ün yok denilecek kadar az olmasından dolayı diğer yakıtlar gibi atmosferi kirletmediğini kaydetti.

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman ile Aksa Van Doğalgaz A.Ş. Müdürü Hikmet Turan Güler tarafından imzalanan protokol gereği Aksa Van Doğalgaz A.Ş., Altıntepe, Kalecik, Beyüzümü, Seyrantepe ve İskele mahallelerinde teknik olarak altyapı sorunu olmayan sokaklarda yılsonuna kadar doğalgaz çalışması tamamlayarak Tuşba Belediyesi’ne teslim etmesi gerekir.