BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘YAŞLILARA SAYGI HAFTASI’ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘YAŞLILARA SAYGI HAFTASI’ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘YAŞLILARA SAYGI HAFTASI’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, deneyim ve tecrübelerinden yararlandıkları, toplumun örf, adet ve kültür değerlerini yarınlara taşımayı sağlayan yaşlıların toplumsal hayatın en kıymetli hazineleri olduğunu söyledi. 

18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ nedeniyle bir mesaj yayımlayan Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, yaşlıların her zaman yanı başlarındaki rehberleri olduğunu belirtti. Başkanımız Akman, “Tecrübe, bilgi ve birikimleriyle bizlere rehberlik eden, her zaman örnek olan, milli ve kültürel değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan büyüklerimiz bizler için değerlidir” dedi.

Başkanımız Akman, yaşanan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını öncesi ‘Evde Temizlik’ ile ‘Evde Traş’ projeleriyle ilçede yaşayan bakıma muhtaç yaşlı vatandaşları sosyal belediyecilik gereği evlerinde ziyaret ederek hem traşlarını hem de ev temizliklerini belediye ekipleri tarafından yapıldığını hatırlattı. Herkesin bir gün yaşlanacağını da dile getiren Başkanımız Akman, “Büyüklerimize hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını ve kimseye muhtaç olmadan huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak hepimizin sorumluluğundadır. Sosyal belediyecilik anlayışıyla; yaşlılarımızın daha sağlıklı daha mutlu, daha huzurlu olmaları, geleceğe güvenle bakmaları için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Geleceğimizin teminatı ve mirasçısı olan evlatlarımıza büyüklere sevgiyi, saygıyı ve hoş görüyü aşılamanın son derece önemli olduğunu vurgulayan Başkanımız Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle hayatlarını en iyi şekilde yetişmemiz için feda eden tüm büyüklerimizin ‘Yaşlılara Saygı Haftasını’ tebrik eder, aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür sürdürmelerini dilerim” şeklinde konuştu.