BELEDiYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ MESAJI

BELEDiYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ MESAJI

BELEDiYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ MESAJI


Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, kadının toplumun en yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu söyledi.


‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan Başkanımız Salih Akman, milli ve manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en kıymetli taşıyıcılarının kadınlar olduğunu söyledi. Üstlendikleri her görevi takdire şayan bir şekilde yerine getiren kadınlara çok şey borçlu olduklarını vurgulayan Başkanımız Akman, “Kadınlar için büyük bir önem arz eden ve yılda bir gün kutlanan ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bununla sınırlı kalmaması gerekir” dedi.


Belediye Başkanımız Salih Akman, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ Sözünün muhatabı olan kadınların, doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında varlıklarını hissedilen, toplumları toplum yapan güzide değerler olduğunu belirtti. İslam dinin bu kadar önem verdiği, evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadının ülkenin toplumsal birliği ve dirliği için de hayati rol oynadığını söyleyen Başkanımız Akman, “Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir öneme haiz olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine kadınlardır. Ailesine katkı sağlamak uğruna nasır tutmuş elleriyle, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin sembolü olan kadınlar, toplumların ruhu olmuştur” dedi.


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Hükümetleri’nin 18 yıllık iktidarı döneminde her geçen gün kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili önemli yasal düzenlemelere imza attığını dile getiren Başkanımız Salih Akman, “Şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden bütün kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, kadına yönelik şiddetin tarih olduğu bir toplum temennisiyle ‘8 Mart Dünya Kadınlar Gününü’ tebrik ediyorum” şeklinde konuştu