MİLLETVEKİLİMİZ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SANAYİ SİTESİ ESNAFINI ZİYARET ETTİLER

MİLLETVEKİLİMİZ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SANAYİ SİTESİ ESNAFINI ZİYARET ETTİLER

MİLLETVEKİLİMİZ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SANAYİ SİTESİ ESNAFINI ZİYARET ETTİLER

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekilimiz Abdulahat Arvas ile Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Van Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimi ve esnafı ile bir araya gelerek görüş, talep ve önerileri dinlediler.

MİLLETVEKİLİ ARVAS, ‘İSTİDAMA SAĞLADIĞINIZ KATKI ÇOK DEĞERLİDİR’

Milletvekilimiz Arvas ve Belediye Başkanımız Akman, Küçük SanayiSitesi Kooperatifi Başkanlığını ziyaret ettiler. Kooperatifin yönetim binasında gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Yıldızbaş, yönetimive sanayi esnafı ile bir Tuşba Belediye Başkan Yardımcımız Azad Gülengül katıldı. Burada bir konuşma yapan AK Parti Van Milletvekilimiz Abdulahat Arvas, sadece seçim zamanı değil, her zaman halkın içinde olduklarını söyledi. Üreten ekonomiye değer katma sağlayan sanayi esnafının görüş, talep ve önerilerini dinlemek için burada olduklarının altını çizen Arvas, Ankara’da gerçekleştirilen meclis çalışmalarının dışında zamanın büyük bir bölümünü Van’da geçirdiğini söyledi. Arvas, “Bir şehrin sanayisi gelişmezse, özel teşebbüsü gelişmezse o şehrin kalkınması, gelişmesi ve büyümesi mümkün değildir. Siz sanayi esnafımızı önemsiyoruz. Çünkü genç nüfusunun yüksek olduğu Van'da istihdama sağladığı katkı küçümsenmeyecek kadar değerlidir. Burada binlerce insan çalışarak evine ekmek götürüyor. İşte siz sanayicimiz gelişmezseniz bu ilin büyümesi ve kalkınması da imkansız olur” dedi.

BAŞKANIMIZ AKMAN, ‘SANAYİCİ ÜLKENİN CAN DAMARIDIR’

Sanayi esnafı ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkanımız Akman ise sanayicinin, üretim ve kalkınmada ülkenin lokomotifi olduğunu kaydetti, Başkanımız Akman, “Sanayicimiz ülkemizin can damarıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatın her aşamasını tehdit eden yeni tip koronavirüs salgını maalesef ekonomi başta olmak üzere sanayi ve üretimimizi de olumsuz etkiliyor. Bunun olumsuz sonuçlarından en az etkilenmek için tedbirlere sımsıkı sarılmalı ve virüse karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz. Biz imkanlarımız ölçüsünde her zaman sanayi esnafımızın yanındayız” dedi.

BAŞKANIMIZ AKMAN, ‘HİZMET VE YATIRIMLARDA İSTİŞAREYE BÜYÜK ÖNEMVERİYORUZ’

Yapılan hizmet ve yatırımlarda istişareye büyük önem verdiklerini de belirten Başkanımız Akman, bir iş yaparken muhataplarının memnuniyetini önemsediklerini kaydetti. Başkanımız Akman, “Yapmış olduğumuz hizmetlerin vatandaşlarımız tarafından beğenilmesi, takdir edilmesi bizler için çok önemlidir. Bizlere, bazı sanayi esnafımızın yaptıkları ve sundurma diye tabir edilen, gelişi güzel çıkıntı ve yan ilavelerin usulüne uygun olmadığı, sitesinin siluetini bozduğu ve bazı esnafımızın iş yerlerinin önü kapandığı gerekçesiyle şikayetler geliyor. Biz de bu konuda sanayi esnafının görüş, öneri ve destekleri ile bazı düzenleme yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanımız Muhittin Yıldızbaş, esnafın bir kısmının rahatsız olduğu sundurma konusunu önümüzdeki aylarda yapılacak olan sanayi sitesinin genel kurul toplantısında sanayi esnafının görüşlerine sunacakları ve burada alınacak kararı belediyeye sunacaklarını söyledi. Düzenlemeyi sanayi esnafının görüşü doğrultusunda belediye ile ortaklaşa yapacaklarını ifade eden Yıldızbaş, kendilerini ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dileyen Milletvekilimiz Arvas ile Belediye Başkanımız Akman’a teşekkür etti. Oldukça sıcak bir ortamda geçen ve yaklaşık 3 saat süren toplantıda AK Parti Van Milletvekilimiz Abdulahat Arvas ile Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, sanayi sitesi esnafının görüş, talep ve önerilerini tek tek notaldılar.