BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘REGAİP KANDİLİ’ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘REGAİP KANDİLİ’ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN ‘REGAİP KANDİLİ’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, duaların kabul olduğu Regaip Kandili’nin İslam aleminin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulmasına vesile olmasını diledi.

Regaip Kandili’nden dolayı bir mesaj yayımlayan Başkanımız Akman, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. İçinde Regaip, Mirac, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç ayların, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret ayları olduğunu vurgulayan Başkanımız Akman, bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevrilmesi gerektiğini söyledi. Başkanımız Akman, “Regaip Kandili, rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için ellerin semaya açıldığı, duaların kabul olduğu maneviyat duygularımızın güçlendiği mukaddes bir gecedir. Bu mübarek gecede Rabbimizden af ve bağışlanma dileyelim. Anne, baba ve yakın çevremize her zamanki gibi sevgi ve iyilikle yaklaşalım. İslam aleminin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için bol dua edelim” dedi.


Bu mübarek günlerin insanlığın yaşadığı başta yeni koronavirüs salgını olmak üzere tüm sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temennisinde de bulunan Başkanımız Akman, Kuzey Irak’ın Gara Bölgesi’nde terör örgütü tarafından haince şehit edilen 13 sivil masun insana da Allah’tan rahmet, ailelerine ise başsağlığı diledi. Başkanımız Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve İslam Alemi’nin mübarek üç ayları ile Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.