BAKAN KASAPOĞLU BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİLER

BAKAN KASAPOĞLU  BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİLER

BAKAN KASAPOĞLU  BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİLER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çeşitli programlara katılmak ve bazı incelemelerde bulunmak üzere geldiği Van’da Tuşba Belediye Başkanlığımızı ziyaret etti.

Dün akşam saatlerinde Van’a gelen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ziyaret ettiği Tuşba Gençlik Merkezi’nde gençlerle buluştu. Geceyi Van’da geçiren Bakanımız Kasapoğlu, ziyaret ve incelemelerine bugün de devam etti. İlk önce Van Valiliği’ni ziyaret eden Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez’den brifing alan Bakanmız Kasapoğlu, ardında AK Parti Van İl Başkanlığı’na geçerek partililerle bir araya geldi.

Bakanımız Kasapoğlu, daha sonra beraberinde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van milletvekillerimiz Sayın İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahad Arvas, Van YYÜ Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hemdullah Şevli, AK Parti İl Başkanımız Sayın Kayhan Türkmenoğlu, Çaldıran Belediye Başkanımız SayınŞefik Ensari, AK Parti Tuşba İlçe Başkanımız Sayın Mehmet Nuri Baştinç, AK Parti Tuşba İlçe kadın ve gençlik kolları ile il ve ilçe teşkilat mensuplarıyla birlikte Tuşba Belediye Başkanlığımıza geçti. Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, AK Partili belediye meclis üyelerimiz, belediye başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimiz tarafından karşılanan Bakanımız Kasapoğlu, burada Başkanımız Akman’dan yapılan hizmetler ile ilgili hazırlanan sunumu dinledi.

BAKANIMIZ KASAPOĞLU, KIRSAL MAHALLELERE (KÖYLERE) HALI SAHA YAPACAĞIZ
Burada açıklamalarda bulunan Bakanımız Kasapoğlu, merkez mahallelerin dışında kalan kırsal mahallelere (Köylere) halı saha yapacaklarını kaydetti. Yapacakları her halı sahada birkaç mahallenin ortak faydalanacakları şeklinde planlama yapacaklarını ifade eden Bakanımız Kasapoğlu, “Yani 7-8 köyün ortasına bir tane olacak şekilde yapacağız. Duruma göre yapmasını planladığımız halı sahalara 5 tane daha ekleyebiliriz. Halı sahaların yanına basketbol sahalarında ekleyeceğiz. Yani sadece halı saha yapmayacağız. Yanına basketbol sahası da yapacağız” dedi

BAKANIMIZ KASAPOĞLU, ‘OKUL BAHÇELERİ VATANDAŞLARA AÇIK OLACAK’
Tuşba ilçesinde yapılmak üzere 2021 yılı yatırım programına alınan spor tesislerine atıfta bulunan Bakanımız Kasapoğlu, bu 5 tane halı sahayı okulların bahçelerinde yapılacaklarını dile getirdi. Okul bahçe kapılarının da vatandaşa açık olacağının altını çizen Bakanımız Kasapoğlu, “Yapılacak olan yüzme havuzu şehrin merkezinde olacak şekilde kurulacak. Vatandaşların yürüyerek gidebileceği mesafede olacak. Çok amaçlı kapalı spor salonu belediye başkanlığımızın bahçesinin yan tarafına yapılacak. Yaptıracağımız nizami futbol sahasını da ulaşımı en kolay olan bir yerde olacak. 2021 yılı yatarım programımıza aldığımız Tuşba İlçemizdeki spor tesisleri ortalama 25 milyon liraya mal olacak. Yani vatandaşa hizmet anlamında yaptığımız yatırımın yeri uygun olmalıdır. Bizim isteğimiz budur” ifadelerini kullandı.

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman’ın, yaşanan pandemiden önce dezavantajlı kadınlara yönelik açılan kilim kursunda üretilen bir ‘Tuşba Kilimi’ hediye ettiği Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu yıl faaliyete geçen ve mimarisi ile bölgede benzerine az rastlanılan Tuşba Belediyesi Hizmet Binamız önünde beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrıldı.