BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ENGELLİ VATANDAŞ İÇİN ASANSÖR YAPTI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ENGELLİ VATANDAŞ İÇİN ASANSÖR YAPTI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ENGELLİ VATANDAŞ İÇİN ASANSÖR YAPTI

 

Belediye Başkanımız Salih Akman, geçirdiği iş kazası sonucu 2 ayağı tutmadığından 5 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum bir şekilde evde yaşamını sürdüren Fikri Ataş (yaş 50) için asansör yaptırdı.

 

Yaklaşık 5 yıl önce çalıştığı inşaatta geçirdiği iş kazası sonucu 2 ayağı tutmayan ve yaşamını tekerlekli sandalyeye mahkum bir şekilde evde geçiren talihsiz engelli vatandaşımız Fikri Ataş, yaşadığı dört katlı binada asansör olmaması nedeniyle adeta eve mahkum oldu. Maddi durumu iyi olmadığı için yıllardır yaşamını dört duvar arasında geçiren Fikri Ataş’ın hayatı sık sık yaşlı, hasta, engelli, gazi ve şehit aileleri ile kimsesizleri ziyaret eden Başkanımız Akman’ın kendisini ziyaret etmesi ile değişti. Başkanımız Akman’ın, gerçekleştirdiği bir ziyaret esnasında engelli vatandaş Fikri Ataş binada yaşadığı asansör sorununu dile getirerek yardım istemesi üzerine hemen harekete geçen belediye ekipleri, çok kısa bir sürede dört katlı binaya asansör yaptı. 

 

FİKRİ ATAŞ, ‘5 YILIM 4 DUVAR ARASINDA GEÇTİ’

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ‘Evde Kal’ çağrılarının yapıldığı şu günlerde, birçok kişi 2 günlük yasağa bile dayanamayıp kendini sokağa atarken, 5 yıldır yaşamını 4 duvar arasında geçiren 4 çocuk babası Fikri Ataş, Belediye Başkanımız Salih Akman’ın kendisine verdiği sözü yerine getirerek belediye ekiplerince asansörün kurulduğunu ifade etti. Sık sık Başkanımız Akman ve ekibine dua eden Fikri Ataş, “Çoluk çocuğun sırtında aşağıya inmek ve çıkmak çok zor oluyordu. Bu yüzden yaklaşık 5 yıldır yaşamım 4 duvar arasında geçti. Asansör yapıldıktan sonra kendimi daha iyi hissediyorum. 5 yıldır dört duvar arasında yaşıyordum” dedi.

 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH  AKMAN, ‘BİZ SADECE GÖREVİMİZİ YAPTIK’

Evinde ziyaret ederek çiçek verdiği engelli vatandaşımız Fikri Ataş rahat bir şekilde dışarıya çıkmasının kendisini mutlu ettiğini dile getiren Başkanımız Akman, ilçede yaşayan herkesin birer kardeşi olduğunu dile getirerek, “Aşılmayacak hiçbir engel yoktur. Yeter ki gönüllerde engel olmasın. Bir yerel yönetici olarak her vatandaşımızın derdine ortak olmak ve sıkıntısını gidermek zorundayız. Siz de bir vatandaşımız, bir kardeşimizsiniz. Biz sadece görevimizi yaptık. Sizlerle ilgilenmek bizlerin görevidir. Bunu yapmak mecburiyetindeyiz. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 

 

Asansörün yapılması ile birlikte büyük bir mutluluk yaşayan Fikri Ataş ise hiç kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan asansör ile dört katlı evinden inerek tekerlekli sandalyesiyle rahat bir şekilde sokağa çıktı.