TUŞBA’NIN DEĞERLİ ARAZİSİ YATIRIMCISINI BEKLİYOR

TUŞBA’NIN DEĞERLİ ARAZİSİ YATIRIMCISINI BEKLİYOR

TUŞBA’NIN DEĞERLİ ARAZİSİ YATIRIMCISINI BEKLİYOR

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Van’ın en değerli arazilerinden biri olan belediyeye ait 27 bin metrekare alanın olduğunu yatırım yapmak isteyenleri beklediklerini kaydetti.

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Van-Erciş Karayolu üzerindeki yeni hizmet binasının bulunduğu kampus alanında bir çarşı merkezini oluşturmayı planladıklarını belirtti. Bu güzelim ilçeye hizmet etmenin kendileri için onur olduğunu dile getiren Başkanımız Akman, tüm işadamlarını ilçeye yatırım yapmaya davet ettiğini söyledi.

Tuşba’nın yeni kurulmasına rağmen hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğunu dile getiren Başkanımız Akman, Van’ın sanayi, turizm ve eğitim üssü olan Tuşba değişim ve gelişime müsait olduğunu söyledi. Başkanımız Akman, “Hızla büyüyen ve gelişen ilçemize yatırım yapacak olan yatırımcılarımıza biz de yerel yönetimciler olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Yatırım yapmak isteyen tüm işadamlarımızı Tuşbamıza davet ediyoruz” dedi.

Belediyenin, AVM ve otel yapımı için çok uygun 27 bin metrekare alanı sahip arazisinin olduğunu da söyleyen Başkanımız Akman, “AVM Projemiz, şehrin en büyük yatırım alanlarından biri olup yüz ölçümü 27 bin metrekaredir. Bununla birlikte alış veriş merkezimiz faaliyete geçtikten sonra kesinlikle trafik problemi yaşanmayacaktır. Yapı konumundaki Emsal (yani inşaat alanı) 3.00, yüksekliği 16.50 metre ve yaklaşık 4 katlı olacaktır. Ticaret alanı olarak planlı bir şekilde yapıldığında yaklaşık yoğunluğu 81,000 metrekarelik inşa edilebilecek bir alışveriş merkezi, kentsel tasarıma uygun bir forum merkezi, yöresel mimari kullanılmak şartıyla bir ticaret merkezi yapılabilir. Yatırım merkezi arsası kuzeyde bulunan 50 metrelik Erciş yolundan 10 metre, doğusunda bulunan 20 metrelik Bediüzzaman Caddesi'nden 10 metre, güneyinde bulunan 18 metrelik imar yolundan ise 10 metre çekme yapılmasına sahip yatırıma kazanım sağlanabilir” şeklinde konuştu.