BELEDİYEMİZDEN İLÇEMİZİN SANAYİSİNE YOL DESTEĞİ

BELEDİYEMİZDEN İLÇEMİZİN SANAYİSİNE YOL DESTEĞİ

BELEDİYEMİZDEN İLÇEMİZİN SANAYİSİNE YOL DESTEĞİ

Belediyemiz, yeni kurulacak olan S.S. Tuşba Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin ulaşımını sağlayacak olan bağlantı yollarının dolgu ve stabilize çalışmalarını tamamladı.

Her zaman ilçenin ekonomi ve istihdamına katkıda bulunan üretici ve sanayicisine destek olan Belediyemiz, yeni kurulacak olan S.S. Tuşba Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin de ulaşımını sağlayacak olan bağlantı yollarının dolgu ve stabilizesini yaptı. Tuşba’nın bir sanayi kenti olduğunu dile getiren Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman,  her zaman üretim yapan istihdam ve ekonomiye katkı sağlayan esnaf ve sanatkârımızın yanında olduklarını söyledi. Sanayi esnafına yardımcı olmak amacıyla tüm ekiplerin seferber edildiğinin altını çizen Başkanımız Akman, “S.S. Tuşba Sanayi Sitesi Kooperatifimiz, yeni kurulacak ve yaklaşık 400 işyerinin bulunduğu bir sitedir. İlçenin kalkınmasına ve istihdamına büyük katkı sağlayacak. Belediye olarak biz de yolların dolgu ve stabilizesinin yapılmasına destek olduk. Teknik ekibimize gerekli talimatları verdik. Ekiplerimiz hemen yolun dolgu stabilize çalışmalarını tamamlayarak site esnafımızın hizmetine sundular” ifadelerini kullandı.

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman ve ekibine sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür eden S.S. Tuşba Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mashar Sarıkaya ise Topaktaş Mahallesi'nde yeni kurulan S.S. Tuşba Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin projesinin uygulamaya hazır olduğunu belirtti. Bu süreçte Van-Erciş Karayolu’na bağlantı yoların yapılması gerektiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Sarıkaya, “İhtiyacımız olan bağlantı yolların dolgu ve stabilize çalışmalarının yapılması için Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman ile irtibata geçerek sıkıntılarımızı dile getirdik. Kendisi çok duyarlı davranarak hemen ekiplerini bölgeye yönlendirdi ve kısa bir sürede dolgusu ve stabilize çalışmalarını tamamladılar” şeklinde konuştu.

Yapılan bu güzel çalışmadan dolayı Site Yönetim Kurulu Üyeleri ve 400 esnafın adına Başkan Akman ve ekibine şükranlarını sunduğunu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Sarıkaya, “Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman’a bu duyarlığından dolayı teşekkür ediyorum” diye belirtti.