TUŞBA’DA ‘KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ’ DENETİMLERİ

TUŞBA’DA ‘KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ’ DENETİMLERİ

TUŞBA’DA ‘KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ’ DENETİMLERİ

Tuşba Kaymakamımız Furkan Duman ile Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliklerine gönderdiği ‘Koronavirüs (Covid-19) Denetimleri’ başlıklı genelgesi kapsamında ilçe esnafını ziyaret edip, denetimlerde bulundular.

Tuşba genelindeki lokanta, restoran, kafe, market, berber ve kuaför salonlarını ziyaret edip denetleyen Tuşba Kaymakamımız Furkan Duman, Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Tuşba İlçe Emniyet Müdürümüz Mesut Eyigün, Tuşba İlçe Jandarma Komutanımız Jandarma Yüzbaşı Muammer Taşdelen ve Tuşba İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Eyüp Kalkan, sokaklarda ise maske, mesafe ve hijyen denetimleri yaptılar.

Koronavirüsün yayılma ve bulaşma hızını azaltma ve vaka sayısının önüne geçilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye istinaden yapılan denetimlere bizzat katılan Kaymakam Duman ve Belediye Başkanı Akman ile beraberindekiler, Beşyol Mevkii’nden başlayarak İskele Caddesi, Sıhke Caddesi ve Otogar Kavşağı’nda bulunan lokanta, restoran, kafe, market, berber, kuaför salonlarını ziyaret edip denetlediler. Sokaklarda ise maske, mesafe ve hijyen denetimleri yapan Kaymakam Duman ve Belediye Başkanı Akman, sosyal mesafeye, maske ve eldiven kullanımına dikkat edilmesi, çalışanların ve müşterilerin ürünlere asgari düzeyde temas etmeleri ve iş yerlerinde hijyen kurallarına uyulması konularında da esnafa bilgilendirme ve uyarılarda bulundular.