TUŞBA’DA HİZMETE ÇİRKİN SALDIRI

TUŞBA’DA HİZMETE ÇİRKİN SALDIRI

TUŞBA’DA HİZMETE ÇİRKİN SALDIRI 

Belediyemizin halka yaptığı hizmeti hazmedemeyenler, son 3 günde 3 mahallede bulunan parkları tahrip ettiler.

Belediyemizin kamu kaynakları ile yaptırdığı parklar, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi. Son 3 günde Abdurrahmangazi Mahallesi’nde bulunan Çağrı Parkı ile Seyrantepe Mahallesi’nde bulunan Seyrantepe Parkı ve Altıntepe Mahallesi’nde bulunan Altıntepe Parkı’ndaki  kamelya, piknik masaları ile oturma bankları tahrip edilirken, oyun grupların bulunduğu bölgedeki kauçuk zemini de söktüler.  

Mahalle sakinleri için yapılan böyle bir hizmette kimin neden rahatsızlık duyacağını anlamaktan zorluk çektiğini anlatan Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, hizmetleri hazmedemeyen bazı kişi veya kişiler tarafından sistematik olarak geçekleştirilen olaydan üzüntü duyduğunu dile getirdi. Yaşanan üzücü olayın ilk olmadığını, daha öncede de aynı şekilde bir gecede birçok mahallede bulunan parklara zarar verildiğini anlatan Başkan Akman, kamu yararına olan hizmetin bilinçli olarak tahrip edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Başkan Akman, “Son 3 gün içerisinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler 3 mahallelerimizde bulunan parklarımızdaki kamelya, piknik masaları, ile oturma banklarını tahrip etmişler. Oyun grupların bulundu bölgelerdeki kauçuk zemini kaldırmışlar. Bu utanç verici bir durum” dedi.

Bu kişilere inat belediye ekiplerinin vakit kaybetmeden yenileme çalışmalarına başladığının altını da çizen Başkan Akman, “Yapılan hizmetlerimizin hepsi vatandaşlarımız içindir. Korumak, kollamak, geleceğe bırakmak hepimizin görevidir. Hiçbir gerekçe bu yapılanı haklı gösteremez. Belediyemizce yapılan hizmetlere gölge düşüremez” ifadelerini kullandı.