TUŞBA BELEDİYESİ’NİN ‘HİJYEN SEFERBERLİĞİ’ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

TUŞBA BELEDİYESİ’NİN ‘HİJYEN SEFERBERLİĞİ’ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

TUŞBA BELEDİYEMİZİN ‘HİJYEN SEFERBERLİĞİ’ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Tuşba Belediyemizin Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında başlattığı ‘Hijyen Seferberliği’ hız kesmeden devam ediyor.

Salgın tedbirleri kapsamında geçici süreliğine kapatılan düğün salonları, normalleşme süreci ile birlikte 1 Temmuz’da kapılarını tekrar açarken, Covid-19 salgını ile mücadelesini aralıksız sürdüren Tuşba Belediyesi de tedbiri elden bırakmayarak ilçede faaliyet gösteren düğün salonlarını dezenfekte ediyor. Belediye ekipleri, düğün salonlarını özel solüsyonlu dezenfektanlarla en ince detaylarına kadar elden geçiriyor.

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN, ‘COVİD-19 ALACAĞIMIZ TEDBİRLERDEN GÜÇLÜ DEĞİL’

Halkın sağlığı ile ilgili her türlü çalışmayı yaptıklarını kaydeden Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Covid-19 salgının ülkemizde tespit edildiği günden itibaren yaklaşık 4 aydır tüm düğün salonlarının kapalı olduğunu hatırlattı. Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile düğün salonların 1 Temmuz itibarıyla tekrar açıldığını vurgulayan Başkan Akman, “Ne olursa olsun hayat devam ediyor. Ekiplerimiz, düğün salonlarımızın açık ve kapalı alanlarını bu günden itibaren dezenfekte ediyorlar. Salgın alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız, defalarca Covid-19 ile mücadelede uyulması gereken, sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralına uyulması gerektiğini vurguladı. Eğer bizler de bu 3 tedbiri yerine getirirsek inşallah düğünlerimizi gönül rahatlığıyla yapacağı” dedi.

VAZGEÇİLMEZ ÜÇ KURAL, ‘HİJYEN, MASKE VE SOSYAL MESAFE’

Hayatın devam ettiğini altını çizen Başkan Akman, “Yaklaşık 4 aydır düğün için gün almış bekleyen gençlerimiz var. Yapılan dezenfekte çalışmalarının ardında sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulduğu takdirde gönül rahatlığı ile düğünlerini yapabilecekler. İnşallah kısa sürede bu virüste biter evlatlarımızın mürüvvetini görürüz. Rabbim bu belayı ülkemizin başından defeder. Bizler de gönül rahatlığıyla düğünlerimize devam ederiz. Tek ricam vatandaşlarda Sayın Cumhurbaşkanımızın defalarca vurguladığı bu üç tedbire riayet etmeleridir” şeklinde konuştu.

BAŞKAN AKMAN, ‘HALKIMIZIN SAĞLIĞINI HEP ÖN PLANDA TUTTUK’

Tuşba Belediyesi olarak halkı sağlığını ön planda tutarak, salgının başlamasıyla birlikte vatandaşlarımızın ortak kullandıkları ilçedeki tüm kamu kurumları, camiler, taziye evleri, Kur’an Kursları ile parklardan dezenfektan çalışmaları yaptık. Gece gündüz demeden halkımızın sağlığı için çalıştık. Merkez 10 mahallemizin tüm sokaklarını sabunlu su ile yıkadık. Şimdi ikince kez yıkamaya başladık” ifadelerini kullandı.