TUŞBA BELEDİYEMİZDEN SINAVA GİREN ÖĞRENCİLERE İKRAM

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN SINAVA GİREN ÖĞRENCİLERE İKRAM

TUŞBA BELEDİYEYEMİZ'DEN SINAVA GİREN ÖĞRENCİLERE İKRAM

Tuşba Belediyemiz, bugün gerçekleştirilen üniversite sınavı birinci oturumuna giren öğrencilere su, kek ve meyve suyu ikramında bulundu, maske dağıttı.

Eğitimci olan Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, öğrenci dostu uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Tuşba Belediyemiz ekipleri, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüs alanından 2 ve diğer ilçe genelindeki okullardan da birer olmak üzere kurulan 13 stantta öğrenci ve velilerine ikramlar da bulundular.Öğrencilerin sınava girmeden önce rahatlaması gerektiğini dile getiren Başkan Akman, öğrenci ve velilerin sınav günü stresli bir ruh halinde olabildiklerini ifade ederek, “Bizler bu küçük tatlı ikramlarımızla öğrencilerimizin biraz moral bulması istedik. Sadece çalışmak değil çevresel etmenler de öğrencilerin başarılarını etkiliyor. Bu küçük ikramlarla öğrencilerimiz bir nebze olsun nefes almalarını ve sınava girerken,  stresten uzak rahat bir şekilde girmelerini istedik.

İkramların ilçemiz sınırları içerisinde bulunan merkezi konumdaki okulların tümünde yapıldığını ifade eden Başkan Akman, gençlerimizin ve eğitimin her zaman destekçisi olduklarını söyledi. Başkan Akman, “Destek olmaya da devam edeceğiz. Belediye olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Öğrencilerimize ücretsiz olarak maske dağıtacaklarını su, kek ve meyve suyu gibi ikramlarda bulunacaklarını ifade edildi.