TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MORAL ZİYARETİ

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MORAL ZİYARETİ

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MORAL ZİYARETİ

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede mesai kavramı gözetmeksizin gece gündüz çalışan, sağlık çalışanlarına moral ziyaretinde bulundu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medyadan sağlık çalışanlarına destek amaçlı başlattığı ‘Alkış’ kampanyasına da tam destek veren Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, mesai mefhumu gözetmeksizin, aile ve çocuklarını görmeden, görevlerinin başında fedakarca çalışan sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu yükseltmek için Tuşba İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede mesai kavramı gözetmeden fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına canı gönülden teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Akman, “Ülkemiz ve dünya genelinde etkisini gösteren Covid-19 salgın hastalığından dolayı ilçemizde görev yapan sağlık personellerimize moral vermek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdik. Onlara teşekkürlerimizi ve takdirlerimizi ilettik. Hakikaten bu süreçte özel bir görev ifa ediyorlar” dedi

Ülke olarak salgını en kısa sürede atlatacaklarına inandığını ifade eden Başkan Akman, “Yeter ki belirtilen kurallara uyalım. Özellikle bu süreçte mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayalım. Halkımıza evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. ‘Evde Kal Tuşba’, ‘Evde Hayat Var’ diyoruz. Çünkü her birimiz birer risk faktörüyüz ve taşıyıcı konumunda olabiliriz. Biz ne kadar hareketlerimizi kısıtlar, ne kadar az dışarıya çıkarsak, ne kadar yakın temasta uzak durursak o kadar virüsün yayılmasını engellemiş oluruz. Bizler Tuşba Belediyesi olarak sağlık çalışanlarımızın her daim yanındayız. Kendilerine sağlıklı günler ve başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.  

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eyüp Kalkan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gösterilen hassasiyetten dolayı tüm sağlık çalışanları adına Başkan Akman ve ekibine teşekkür etti. Tuşba Belediyesi tarafından İlçe Sağlık Müdürlüğü ile sağlık ocaklarının dezenfekten çalışmalarını zamanında ve düzenli olarak yapıldığı da hatırlatan Dr. Kalkan, sağlık çalışanlarına tahsis edilen İskele Öğretmen Evi ile Çitören Mahallesi’nde bulunan Van Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi’nin de dezenfekte edilmesini talep etti. 

Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da gecesini gündüzünü halkına hizmet etmeye adayan sağlık çalışanlarının her talebini yerine getirme gayreti içerisinde olacaklarını dile getiren Başkan Akman, müdürlükteki görevli personele tatlı ikramından da bulunduktan sonra kurumda ayrıldı.