TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘BERAT KANDİLİ MESAJI’

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘BERAT KANDİLİ MESAJI’

TUŞBA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘BERAT KANDİLİ MESAJI’

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, Berat Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajında, “İnsanlık tarihin en bu büyük dramlarından birini yaşıyor” dedi.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele nedeniyle sıkıntılı günler yaşandığını söyleyen Başkan Akman, sorun küresel ancak mücadelenin ulusal olduğunu ifade etti. Başkan Akman, “Ülkemiz, bu anlamda bir milli mücadele veriyor. Ülke olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir süreçten geçerken, devletimiz halkımızın sağlığı için her türlü tedbiri alıyor. Biz de Tuşba Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla halkımızın yanında olamaya gayret gösteriyoruz. İnşallah bu günleri de geride bırakarak güzel günleri hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bunu için halkımızdan evde kalmalarını ve açıklanan kurallara riayet etmelerini istiyoruz” dedi.

Samimi duygularla edilen dua ve yakarışların kabul edildiği bu ulvi ve müstesna geceyi iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını da çizen Başkan Akman, “İnsanlığın kurtuluşu, İslam âlemi ve ülkemizin sağlığı, huzuru için bol bol dua edelim. Millet olarak mücadelemizi sabırla verelim, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Bu gece aynı zamanda yaklaşmakta olan Ramazan Ayı’nın müjdecisidir. Allah'ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı Berat Gecesi’nin; milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyor” şeklinde konuştu.