TUŞBA’DA HİZMETE ÇİRKİN SALDIRI TUŞBA BELEDİYEMİZİN YAPTIĞI 2 PARKI TAHRİP ETTİLER

TUŞBA’DA HİZMETE ÇİRKİN SALDIRI TUŞBA BELEDİYEMİZİN YAPTIĞI 2 PARKI TAHRİP ETTİLER

TUŞBA’DA HİZMETE ÇİRKİN SALDIRI
TUŞBA BELEDİYEMİZİN YAPTIĞI 2 PARKI TAHRİP ETTİLER

Tuşba Belediyemizin ilçe halkı için yaptığı hizmeti hazmedemeyen bazı kişi veya kişiler, bir gecede 2 mahallede bulunan parkları tahrip ettiler.

Tuşba Belediyemizin kamu kaynakları ile mahalle sakinlerinin rahatı ve güveni için yaptığı parklar, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi. İçişleri Bakanlığı’nın, Koronavirüsü (Covid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde yayınladığı genelge doğrultusunda kapalı tutulan Kalecik TOKİ’de bulunan Şehit Soner İdil Spor Kompleksi ile Altıntepe Mahallesi’nde bulunan Altıntepe Mahalle Parkı’na dün gece giren kişi veya kişiler idari bina duvarları ile futbol sahasının etrafını çeviren teller ile piknik masaları ve oturma banklarını tahrip ettiler.

Mahalle sakinleri için yapılan böyle bir hizmette kimin, neden rahatsızlık duyacağını anlamaktan zorluk çektiğini belirten Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, hizmetleri hazmedemeyen bazı kişi veya kişiler tarafından sistematik olarak geçekleştirilen olaydan üzüntü duyduklarını dile getirdi. Yaşanan bu üzücü olayın ilk olmadığını, ancak son olmasını dilediklerini vurgulayan Başkan Akman, kamu yararına olan hizmetin bilinçli olarak tahrip edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Başkan Akman, “Dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler 2 mahallelerimizde bulunan parklarımızda bulunan idari binamız ile futbol sahasının çitlerini, kamelyaları, piknik masaları ve oturma banklarını tahrip etmişler. Yaşanan bu olaydan dolayı çok üzüldük. Çünkü kamu kaynakları ile halkımızın yararına yapılan bir hizmeti böyle tahrip etmek utanç verici bir durum. Kamu malına zarar verenleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

Bu kişilere inat belediye ekiplerinin vakit kaybetmeden yenileme çalışmalarına başladığının altını da çizen Başkan Akman, “Yapılan hizmetlerimizin hepsi vatandaşlarımız içindir. Korumak, kollamak, geleceğe bırakmak hepimizin görevidir. Hiçbir gerekçe bu yapılanı haklı gösteremez. Belediyemizce yapılan hizmetlere gölge düşüremez” ifadelerini kullandı.