TUŞBA’DA PAZAR ESNAFI İLE VATANDAŞLARA MASKE VE ELDİVEN DAĞITILDI

TUŞBA’DA PAZAR ESNAFI İLE VATANDAŞLARA MASKE VE ELDİVEN DAĞITILDI

TUŞBA’DA PAZAR ESNAFI İLE VATANDAŞLARA MASKE VE ELDİVEN DAĞITILDI

Tuşba Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda alınan yeni tedbirlere ilişkin genelgenin yayınlanmasının ardından Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında pazar yerlerinde esnaf ile vatandaşlara eldiven ve maske dağıttı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde bilgilendirme, dezenfekte, yol süpürme ve yıkama, market ve pazar denetimleri gibi bir çok alanda çalışma yürütülürken, yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri kapsamında vatandaşlar da pazar yeri ve marketlere maske takmadan giremiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda alınan yeni tedbirlere ilişkin genelgenin yayınlanmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi Tuşba’da da pazar yerleri ve marketlerde de önlemler uygulanmaya başlandı. Tuşba Belediyesi ekipleri, Abdurrahmangazi ve Seyrantepe mahallelerinde kurulan ‘Pazar Pazarları’nda esnaf ile vatandaşlara maske ile eldiven dağıtırken, vatandaşların pazarlarda ‘Seçmece’ ürün alma alışverişine de izin vermiyor.

Pazar alanının belli yerlerinde Tuşba Belediyesi tarafında asılan yönlendirme tabelaların ışığında giriş ve çıkışlar tek yönden yapılırken, yine belediye tarafından hazırlanan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından açıklanan uyulması gereken 14 hijyen kuralının yer aldığı büyük tabelalar bırakıldı.

Bariyerlerle çevrilen pazar girişte belediye ekipleri, tarafından pazar esnafı ile gelen vatandaşlara eldiven ile maske dağıtıldı. Sosyal mesafeyi koruyarak pazar esnafına ‘Hayırlı İşler’ dileyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda alınan yeni tedbirlere ilişkin genelgenin yayınlanmasının ardından tüm semt pazarlarının giriş ve çıkışlarının tek taraflı yaptıklarını kaydetti. Tüm çalışmalarını bakanlıkların yayınladığı genelgeler çerçevesinde yürüttüklerini kaydeden Başkan Akman, “ Buna çok dikkat etmekteyiz Tuşba Belediyesi olarak esnaflarımıza tümüne eldiven ve maske dağıtımı yapıyoruz. Alınan tüm kararlara harfiyen uyumaya dikkat ediyoruz. Tedbiri elden bırakmıyoruz” şeklinde konuştu.