TUŞBA BELEDİYEMİZDEN HİJYEN SEFERBERLİĞİ

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN HİJYEN SEFERBERLİĞİ

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN HİJYEN SEFERBERLİĞİ

Belediyemizden, Koronavirüsünün ortaya çıkmasıyla birlikte vatandaşların sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmaması için adeta temizlik seferberliği başlattı.

Tuşba Belediyemiz, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü salgınından ilçe halkını korumak için başlattığı dezenfekte ve temizlik çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Küresel anlamda önemli bir sıkıntı haline dönüşen Koronavirüsü ile ilgili ‘Koronaya Karşı 14 Altın Kural’ ile ‘Koronavirüsü Hakkında Bilinmesi Gerekenler’ başlıkları ile bastırdığı el ilanlarını dağıtarak ilçe halkının bilgi sahibi olmasını sağlayan Tuşba Belediyemiz ekipleri, dezenfekte, yol süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarını da devam ettiriyor.

Koronavirüsünün Dünya’da baş göstermesinden sonra ilçe genelinde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra banka şubeleri ile vatandaşların toplu olarak kullandıkları alanların dezenfekte edildiğini belirten Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, kapalı olmasına rağmen bu güne kadar ilçede bulunan 36 camii ile yanında bulunan Kur’an Kursu, taziye evi ile eklentilerinde dezenfekte çalışması tamamlandıklarını kaydetti. Tuşba Belediyemiz olarak onunun üzerinde hassasiyetle durduklarını ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı ürünleri kullandıklarını dile getiren Başkanımız Akman, dezenfekte çalışmasını sık sık yaparak tedbiri elden bırakmamaya çalıştıklarını ifade etti.

Ekiplerin bir yanda mahallelerde bulunan çöp konteynırlarını bir alan toplayarak yıkama ve dezenfekte çalışmalarını yaptıktan sonra tekrar yerlerine bıraktığını dile getiren Başkanımız Akman, bir yanda da cadde ve sokakların süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Başkanımız Akman, “Merkez 10 mahallemizin bir bölümünde tüm cadde ve sokağın tamamı yıkadı. Şuan 2 mahallemizde yıkama çalışmaları sabahın erken saatlerinden başlayarak gecen geç saatlerine kadar devam ediyor. İnşallah en kısa sürede tüm mahallelerimizde bu çalışmamızı tamamlamış olacağız” dedi.