BAŞKANIMIZ AKMAN’DAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

BAŞKANIMIZ AKMAN’DAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

BAŞKANIMIZ AKMAN’DAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, değişik tarihlerde vatan ve bayrak uğruna teröristlerle girdikleri çatışmalarda şehitlik mertebesine yükselenlerin emanetleri olan ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Başkanımız Akman ve beraberinde bulunan birim müdürleri Tunceli’de şehit olan Yılmaz Ergin, Van’da şehit olan Şehit Ferhat Aslan ve Şırnak’ta şehit olan Abdulhalit Aras’ın ailelerini evlerinde ziyaret etti. Şehit aileleri ile gazi ve gazi yakınlarının her zaman yanlarında olduklarını; belediye kapıları ve gönül dünyalarının onlara sonuna kadar açık olduğunu söyleyen Başkanımız Akman, şehit ailelerini kendilerine bırakılan kutsal emanetler olarak gördüklerini dile getirdi. Başkanımız Akman, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, şanlı bayrağımızın dalgalanması için canlarını seve seve veren şehitlerimizin bu fedakarlıklarını unutmak mümkün değildir” dedi. 

‘Biz biriz, beraberiz, kardeşiz ve hep birlikte Türkiye’yiz’ diyen Başkanımız Akman; vatan, bayrak ve kutsal değerlere hep birlikte sahip çıkacaklarını dile getirerek, “Bu vatan için toprağa düşen aziz şehitlerimizin değerli ailelerini, bizlere bırakılan birer kutsal emanet olarak görmekteyiz”

Şehit ailelerini düzenli olarak ziyaret eden Başkanımız Akman, onları hiç yalnız bırakmıyor. Şehit ailelerinin isteklerini imkanlar dahilinde yerine getirmeye özen gösteren Başkanımız Akman, “Şehit Yılmaz Ergin, Şehit Ferhat Arslan ve Şehit Abdulhalit Aras’ın ailelerini ziyaret ederek; onlara sabır ve metanet diledik. Ailelerimizin yanlarında olduğumuzu ifade ettik. Şehit ailelerimizin gönlümüzdeki yerleri gerçekten çok farklı ve özeldir, hem belediyemizin kapıları; hem de gönül dünyamızın kapıları şehit ailelerine sonuna kadar açıktır. İstedikleri zaman bizimle görüşebilir ve sıkıntılarını iletebilirler. Bizler, ne yaparsak yapalım onların haklarını ödeyemeyiz” ifadelerini kullandı. 

Şehit aileleri ise, her zaman yanlarında gördükleri Başkan Akman’a bu duyarlılığı ve ziyaretinden ötürü teşekkür ettiler.