TUŞBA BELEDİYEMİZDEN HASTA KURTARMA OPERASYONU

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN HASTA KURTARMA OPERASYONU

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN HASTA KURTARMA OPERASYONU

Tuşba Belediyemizin Karla Mücadele ekipleri, Dilimli Mahallesi'nde doğum sancıları tutan Gülsüm Kızıltaş (39) isimli kadını, saatler süren zorlu yol açma çalışmasının ardından hastaneye ulaştırdı.

Van’da yaklaşık bir haftadır etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi hayatı her yönü ile olumsuz etkiliyor. Tuşba Belediyemizin Karla Mücadele ekipleri, yolu birkaç kez ulaşıma açmasına rağmen geceden itibaren etkili olan tipi nedeniyle tekrar ulaşıma kapanan yoldan dolayı hastaneye götürülemeyen, ilçeden 40 kilometre uzaklıkta olan Dilimli Mahallesi’nde doğum sancıları tutan Gülsüm Kızıltaş (39) için adeta seferberlik ilan etti. Yolun tipiden dolayı kapanması nedeniyle hastayı hastaneye yetiştirmekte zorlanan sağlık ekibine bir loder ve bir greyder ile destek olup yolu açmaya çalışan Karla Mücadele ekibi, zor anlar yaşasa da görüş mesafesinin yer yer 1,5 metreyi bulduğu ve tipiye rağmen zorlu bir çalışmanın olduğu mahalleye tüm çabaların sonucunda ulaştı.

Burada sağlıkçılar tarafından ilk müdahalesi yapılan 4 çocuk annesi Gülsüm Kızıltaş, Van 100. Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Doğumuna kısa bir süre kalan hastayı taşıyan ambulans zaman zaman kara saplansa da Tuşba Belediyemizin Karla Mücadele ekipleri, ambulansı iş makinesi yardımıyla kardan çıkarırken; hasta yakınları, etkili olan yoğun tipiye rağmen hastalarına ulaşan Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman, karla mücadele ekibi ile sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler.