TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM DESTEĞİ

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM DESTEĞİ

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM DESTEĞİ

Tuşba Belediyesi, Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle bölgedeki depremzedeler için 2 kamyon acil ihtiyaç malzemesini gönderdi.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardında Van’ın Tuşba Belediyesi’nden yardım malzemeleri gönderildi. Dün akşam saatlerinde yaşanan depremin hemen ardında harekete geçen Tuşba Belediyesi, battaniye, yatak, çocuk ve yetişkin bezi, elektrikli soba, su ısıtıcısı, sandalye ve plastik raflı dolaplardan oluşan 2 kamyon acil ihtiyaç malzemesi konvoyu yola çıktı.

 Deprem nedeniyle tüm Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerini iletilen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeleri en iyi 2011 yılında 2 büyük deprem yaşayan Vanlılar olarak kendilerinin anladıklarını kaydetti. Yaşanan depremin hemen ardında harekete geçtiklerini dile getiren Başkan Akman, ilk olarak acil ihtiyaç malzemelerinden oluşan 2 kamyon malzemeyi sevk ettiklerini dile getirdi. Başkan Akman, “Yaşanan bu soğuk havalarda vatandaşlara bir nebze yardımcı olabilmek adına Elazığ'a gönderdiğimiz malzemeleri ekiplerimiz tarafında götürülen malzemeler oradaki dağıtım koordinasyonu merkezi yetkililere teslim edilecek” dedi.