TONLARCA KAR KAMYONLARLA TAŞINDI

TONLARCA KAR KAMYONLARLA TAŞINDI

TONLARCA KAR KAMYONLARLA TAŞINDI

Tuşba Belediyesi ekipleri, etkili olan yoğun kar yağışının ardından ekonomi çarkının döndüğü sanayi, marangozlar, kömürcüler ve galericiler sitelerinde iş makineleri vasıtasıyla toplanan tonlarca ağırlığındaki karı kamyonlara yükleyerek ilçe dışına taşıdı.

Van’da cuma günü etkili olan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen kar yağışının ardından sabahın ilk ışıklarıyla harekete geçen Tuşba Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele Ekipleri, 15 şoför ve 15 operatör olmak üzere toplam 30 personel, 9 adet kamyon, 4 adet greyder, 4 adet kazıcı ve 2 adet loder ile cumartesi ve pazar günü ara vermeden karla mücadele çalışmasını yürüttü. Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri ile ilin ekonomi çarkının döndüğü ve binlerce kişini istihdam edildiği Küçük Sanayi Sitesi, Marangozlar Sitesi, Tuşba Oto Galericileri Sitesi ile Kömürcüler Sitesi’nde biriken karlar iş makineleri ile toplandıktan sonra kamyonlarla site dışına taşındı.

Hafta sonu tatilini fırsat olarak değerlendiren belediye ekipleri, binlerce insanın istihdam edildiği sitelerde iş ve üretimin sağlıklı bir şekilde yürümesi için gece gündüz çalışarak mesainin başladığı pazartesi gününe temiz bir ortam bıraktılar. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri ile 2 gün boyunca yürütülen çalışma sonucu toplam 40 kilometrelik yol ağında topladıkları 230 kamyon karı iş alanların dışına taşındıklarını söyledi.

Ayrıca etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşandığı 10’u merkez toplam 18 mahallede kar temizleme çalışması yürütüldü ve don olayından dolayı buzlanmanın yaşandığı bölgelerde de tuzlama çalışması yapıldı.