TUŞBA BELEDİYESİ, YENİ YOLLAR AÇARAK HALKIN HİZMETİNE SUNUYOR

TUŞBA BELEDİYESİ, YENİ YOLLAR AÇARAK HALKIN HİZMETİNE SUNUYOR

TUŞBA BELEDİYESİ, YENİ YOLLAR AÇARAK HALKIN HİZMETİNE SUNUYOR

Tuşba Belediyesi, gelecek nesillere yaşanır bir ilçe bırakmak için yeni yollar açarak modern görünüme kavuşturuyor.

Van’ın en fazla göç alan merkez ilçelerin başından gelen Tuşba’da önümüzdeki 50 yıllık ulaşım sorunu şimdiden planlanarak çalışmalar yürütülüyor. Belediye ekipleri, özellikle yoğun göç alan Akköprü Seyrantepe ve Şemsibey mahalleri başta olmak üzere tüm mahallelerde ulaşım mastır planı doğrultusunda imara uygun yeni yollar açıyor.

BAŞKAN AKMAN, ‘YOL MEDENİYETTİR’ ŞİARIYLA ÇALIŞYORUZ
Amaçları daha yaşanabilir bir Tuşba oluşturmak olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Salih Akman, ‘Yol Medeniyettir’ şiarıyla yeni yol açma çalışmalarını 10 merkez mahallenin yanı sıra tüm kırsal mahallelere yaymaya çalıştıklarını ifade etti. Büyük bölümü bu yıl yeni açılan yollar olmak üzere bugüne kadar 94 kilometre stabilize ve 124 bin 680 metre reglaj yaptıkları kaydeden Başkan Akman, “Van’da yaşanan depremlerin ardından Tuşba İlçemizin bir çok mahallesinde yeni yerleşim birimi oluştu. Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini doğrultusunda bu yeni yerleşim birimlerine yeni yollar açarak halkımızın hizmetine sunduk. Daha güzel ve yaşanabilir bir Tuşba oluşturmak için halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz iş makineleri ile birlikte yeni yol açma, genişletme ve reglaj çalışmalarını aralıksız sürdürüyor’’ ifadelerini kullandı.

Tuşba’nın daha iyi bir görünüme kavuşması için üstyapı çalışmalarının yanında yeraltı çalışmalarını da yürüttüklerini ifade eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, yeni yol açma, stabilize ve reglaj çalışmalarını sürdürdüğü bölgelerde su kaynakların bulunduğu yerler ile köprü geçişlerine koruge boru döşeyerek alt yapısını da tamamlayarak halkımıza kaliteli bir hizmeti sunuyor. Tuşba Belediyesi olarak her mahallemize eşit hizmet götürmek için çalışıyoruz. Bunun için ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor’’ dedi.