TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI

 

Tuşba Belediyesi, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu gereği Belediye’de görev yapan tüm personelini sağlık taramasından geçirdi.

 

Tuşba Belediyesi, Özalp Yolu üzerinde bulunan temizlik hizmetleri garajında kurduğu mobil araç ile ilk olarak, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde görev yapan temizlik hizmetlerini yürüten personelini geniş kapsamlı sağlık taramasından geçirdi. Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve Başkan Yardımcısı Necati Yertürk’ün de hazır bulunduğu sağlık taramasında Belediye personeline akciğer grafisi, odyometri (işitme) testi, solunum fonksiyon (Spirometri) testi,elektrokardiografi ( EKG ), otorefraktometre ile göz muayenesi, kan ve idrar tetkikleri (hemogram, karaciğer enzimleri, sedimentasyon, kanda kurşun, idrarda fenol, TCA, protoporfirin, hepatit tetkikleri, vb. ), aşılama hizmetleri de mobil araç ve ekiplerimiz tarafından işyerinizde yapılmaktadır. Bu sayede işgücü kaybımızı ve vakit kaybının da önüne geçilmesi hedeflendi. Tüm kan testlerini içeren sağlık taraması uygulandı. ‘Bir iş yerinde her şeyden önce yapılacak iş’ten önce, o işi yapacak işçilerin sağlığını, can güvenliğini sağlamak zorunluluğudur’ diyen Başkan Özgökçe, bu nedenle tüm personelini periyodik olarak sağlık taramasından geçirdiklerini ifade etti. Başkan Özgökçe, “Burada elde edilen bulgularla personellerimizin varsa sağlık problemleri, erken teşhis ve akabinde uygulanması gereken tedavi ve tetkikler için bilinçlendirip, yönlendirmeler yapılmaktadır.” diye konuştu.

 

Personelinin sağlığının, kendileri için çok önemli olduğunun da altını çizen Başkan Özgökçe, “Belediyemiz bünyesinde çalışan personelimizin sağlığı bizim için çok önemlidir. Bu kapsamda 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası’nın bir gereği olarak tüm personelimizi sağlık taramasından geçirilerek gerekli tahlil ve tetkikleri yapıldı. Testler tamamlandıktan sonra uzman hekimlerimizin kontrolünde neticeleri raporlaştırıp belediyemize takdim edildi ve her kesin kişisel dosyalarda arşivlenmektedir” şeklinde konuştu.