TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN ‘15 TEMMUZ’ KONULU KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN ‘15 TEMMUZ’ KONULU KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN ‘15 TEMMUZ’ KONULU KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

Van İli Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa ‘15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milli Mücadele’ konulu kompozisyon ve resim yarışması düzenliyor.

Yarışma ‘15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milli Mücadele’ bilincinin yarının büyükleri olan çocuklar ile gençlere sağlıklı bir biçimde aktarılması, toplumun tüm kesimine vatan, millet, bayrak, devlet sevgisini aşılamak, Milli mücadele ve demokrasi duygusunun benimsetilmesi amacıyla düzenleniyor. Yarışmaya katılacak eserler ‘15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milli Mücadele’ temalı çalışmalar olması gerekmektedir. Ortaokul öğrencilerinin resim ve lise öğrencilerinin ise kompozisyon dalında yarışmaya katılacakları ifade edildi.

Öğrencilerin ‘Resim Yarışması’na birer eserle katılabilecekleri, eserin 35x50 santimetre ölçülerinde standart resim kağıdı boyutlarından ve sulu, guaj ile pastel boya seçeneklerinin ise öğrenci inisiyatifine bırakıldığı kaydedildi.

Kompozisyon dalında yarışmaya katılacak olan öğrencilere de sadece birer eserle katılma hakkı verilirken, eserler A4 dosya kağıdına mürekkepli kalem ile okunaklı bir şekilde el yazısı veya bilgisayar ortamında hazırlayarak A4 kağıda ve 12 punto ile yazılarak çıktıları teslim etmeleri gerekmektedir.

Tuşba İlçe sınırlarında bulunan okullarda eğitim ve öğretim gören öğrencilere yönelik düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrenciye tam, ikinciye yarım, üçüncüye çeyrek altın, 4. ve 5. olan eserlere ise mansiyon ödülünü verileceği ifade edildi. Düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü M. Nuri Bekiroğlu, Eğitim-öğretim alanında her zaman yanlarında oldukları öğrencilerin, hayata ve dünyaya bakışları, yaşantıları, vatan, devlet, bayrak ve millet sevgilerini aşılanması konusunda da katkı sunmak amacı ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa bu yarışmaları hayata geçirdiklerini söyledi. Öğrencilerden ciddi bir katılım beklediklerini de vurgulayan Bekiroğlu, “Ortaya çıkacak olan her eser, düşüncenin, devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü temsil eden kanıt niteliğinde olacağına inanıyoruz. Tüm Tuşbalı öğrencilerin bunu on gün boyunca aileleri ve okul arkadaşları arasında gündem ederek, sürekli konuşarak ve yazarak önemli eserlere imza atılacağını ümit ediyoruz. Şimdiden tüm katılımcılara başarılar dilerim'' dedi.

3 Ekim 2016 tarihinde başlayan yarışmanın 14 Ekim 2016 günü mesai bitiminde son bulaşacaktır. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin ‘www.tusba.bel.tr’ web sitesi ile Tuşba Belediyesi’nin facebook, twitter ve instagram hesaplarından bilgi alabilecekleri gibi Tuşba Belediyesi çağrı merkezi 444 60 11'i arayabilir veya Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat edip bilgi alabilirler.