BAŞKAN ÖZGÖKÇE'NİN 30 AĞOSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ÖZGÖKÇE'NİN 30 AĞOSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Van ili Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesajı yayımladı. 
Başkan Doç. Dr. Özgökçe yayımladığı mesajında, 30 Ağustos Zaferi’nin, Milletin bağımsızlığından vazgeçmeyeceğinin, birlik ve beraberlikle her şeyin başarılacağının güzel bir örneği olduğunu söyledi. 
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın önemini ve bilincini bir kez daha bu Aziz Millet 15 Temmuz 2016’da bu cennet vatanda birlik ve beraberlik içinde ancak kardeşçe yaşanılacağını göstermiştir. 
Başkan Özgökçe “Dünya Lideri olma yolundaki Türkiye’de birlik ve beraberlik ruhu hiç sönmedi ve sönmeyecek, 15 Temmuz Darbe Girişimleri sonucunda da daha önceki darbelerin aksine bu birlik ve beraberliğin getirdiği zaferi tüm dünya gördü. Başta Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım ve aziz vatandaşlarımız dünyaya birlik ve beraberliğimizin mesajını en güzel şekilde verdiler. Bu birlik ve kardeşlik duygularını daha öncede yaşamıştık ve bu hep böyle devam edecektir. Kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya hiç iç dış güçlerin gücü yetmeyecektir” ifadelerini kullanan Başkan Özgökçe sözlerine şöyle devam etti; “30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran en önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece Allahın izni ile başaramayacağımız ve kazanamayacağımız ve üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir zorluk olmayacağını tüm dünyaya göstermiştir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de yerel yönetimler olarak bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle projeler ve programlar hazırlayarak çalışmaktayız” dedi. 
İstiklal Savaşı’nda yekvücut halinde hareket ederek destanlar yazan milletin, bugün de Türkiye’de, bölgede ve tüm dünyada barış, özgürlük ve istikrarın güvencesi olmaya devam ettiğini söyleyen Başkan Özgökçe, "Bugünde dünyada üstlendiği barışçıl politikalarıyla Türkiye gelecek yarınlara umut ve güven kaynağı ve teminatı olmaktadır. Ülkemizde huzurun sağlanması ve komşu ülkelerdeki yönetim boşluğu ve istikrarsızlık sonucu başta Fırat Kalkanı olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında yapılan operasyonların hedefi huzurlu ve istikrarlı bir ülkenin yanı sıra hem bölgenin hem de tüm dünyada barış, özgürlük ve istikrarın güvencesi olmaya devam etmektir” diye konuştu. 
Başarı ve başarısızlığın Allah’ın iznine tabi olduğunu dile getiren Doç. Dr. Özgökçe, ancak her ikisi de insanın fiili ve nazari duasının neticesi olduğunu kaydetti. Başkan Özgökçe, “Muasır medeniyete öncülük eden ‘Yeni Türkiye’ ancak bu bilinçle kurulur. Yeni nesil belediyeciliğin öncüsü olan Tuşba Belediyesi olarak, hemşerilerimizle birlikte gerçekleştireceğimiz hizmetlerimizde; bütün vatandaşların katılımcı demokrasiyi benimsemesine, Allah’ın nimetlerini doğru bir şekilde değerlendirip ülke kalkınmasına katılmalarına, hiç kimseyi ötekileştirmeden birbirlerini sevmelerine vesile olacağız. Büyük ve güçlü bir Türkiye için hep birlikte el ele ve daha çok çalışarak, onların kurduğu bu büyük ülkeyi, medeniyet yarışında en ön sıraya taşımaya söz veriyoruz. Bu duygularla, başta Şehitlerimizin mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve bütün dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı zaferin 94. yıl dönümünde, bugün tüm Türkiye olarak birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımızın olduğu bir gerçektir. Suriye, Irak ve Ortadoğu’da oynanmak istenen oyunlar göz önündeyken, ülkemizin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve cephede omuz omuza çarpışan kahraman ecdadımızı saygı, minnet, şükran ve rahmetle bir kez daha anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.