TUŞBA’DA ‘YEREL YAZAR VE ŞAİRLER’ ÖĞRENCİLER İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

TUŞBA’DA ‘YEREL YAZAR VE ŞAİRLER’ ÖĞRENCİLER İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

 

 

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Yerel Yazar ve Şairler Tuşbalı Gençlerle Buluşuyor” programı 2017-2018 Eğitim-Öğretim 2. döneminde de devam ediyor.

Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda düzenlenen Programa: Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Van Yerel Yazar ve Şairler Birliği Derneği Başkanı Yaşar Adıyaman, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü M. Nuri Bekiroğlu, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen Programın açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “Bizim öncelikli amacımız çocuklarımızın zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasıdır ve iyi alışkanlıklar edinmelerini istiyoruz. Bu bütün projeler Sayın Valimizin ve Kaymakamlığımızın himayesinde gerçekleşiyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de bu projelere çok katkıları var. Tuşba Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklardan alıkonulması ve okuma alışkanlığı edinerek akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılar edinmeleri hususunda her zaman destekleri olmuştur. Bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum, tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum” dedi.

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ise, “Biz bugün Vali Haydar Bey Lisesinde hem 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının 2. dönem açılış haftası hem de yerel yazarlar ve şairlerimiz halkımızla buluşuyor, gençlerimizle buluşuyor, öğrencilerimizle buluşuyor programının ilkini gerçekleştiriyoruz. Gençler! Hayat çok hızlı geçiyor, Cenabı Allah insanı yarattıktan sonra yeryüzünde, insan için her şeyi en mükemmel bir şekilde yarattı ve istifadesine sundu. Vakit geçtikçe Habil’in yolunda ve Kabil’in yolunda giden iki insan grubu oluştuğunu görüyoruz. Biri sizler gibi melekler gibi yeryüzünü bütün canlıları ve insanı seven en güzel örnek bir grup. Bu gurup Vatanını, devletini, bayrağını ve milletini her şeyin üstünde tutan, sizler gibi birbirinden güzel, birbirinden mükemmel; karakterli, kişilikli mükemmel özellikli olan siz çok sevgili öğrencilerimiz ve çok kıymetli öğretmenlerimiz. Bir diğer grup bunlarda ortalığı karıştıran memleketi bozguna uğratan memleket üzerinden canlılar üzerinden insanlar üzerinden ve kâinat üzerinden kötü emelleri olan Kabilin yol arkadaşları. Şimdi biz burada bozgunculuk çıkaran, halkın öz değerlerinden uzak, vatan, devlet, millet ve bayrak düşmanlarının sayısını azaltıp, sizler gibi kişilerin, iyi niyetli insanların sayısını artırmak için gayret gösteriyoruz. Yani vatanına, devletine, milletine, bayrağına sahip çıkan; şairine ve yazarına, öz değerlerine sahip çıkan gençlik yetiştirmek hedeflenmektedir. Gelecek sizlerin olacak, gelecek sizler gibi güzel ve iyi niyetli kıymetli gençlerin olacaktır. Biz buna inanıyoruz. Bizlerin sizlere olan güvenci ve inancı tamdır. Bugün sabah erkenden buralar gelmemizin tek sebebi bu. Sizlerin mutlu olması, huzurlu olması; sizlerin eğitim öğretim hayatı devam ederken akademik başarının artırılması yoları nelerdir onu paylaşmak için buradayız. Biz Tuşba’da öyle bir çalışma yapmamız lazım ki, geleceğimiz olan bu gençler hayatlarında en güzel en mükemmel yerlere gelmeleridir. Onun için Belediye olarak Yerel yönetimler olarak da 2014 yılından itibaren sizlerle birlikte hareket eden, tüm taleplerinizi yerinde alan, sizlerle istişare eden, sizlere değer veren, sizlerin hizmetinde olan ilk ve tek Belediye Tuşba Belediye’sidir” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından konuk yerel yazar Erdal Şahin, öz geçmişi ve yazarlığa nasıl başladığını veciz bir şekilde, gençlere ibret olacak çok mükemmel bir özgeçmişini ve yazarlığa nasıl başladığını anlattı. Yapılan söyleşinin ardından soru cevap kısmı da öğrencilerin çok ilgisini çeken söyleşi sonrası artık bizde yazacağız diyen Vali Haydar Bey Lisesi Öğrencileri bu şekilde programlar ile sürekli kendilerine sahip çıkan Belediye Başkanımız Fevzi hocamıza teşekkür ederiz diyen öğrenciler ve öğretmenler program sonrası katılımlarından dolayı yazar Erdal Şahin’e verilen hediyelerin ardından program son buldu.