BAŞKAN ÖZGÖKÇE DEN 15 TEMMUZ DESTANI YILDÖNÜMÜ MESAJI

BAŞKAN ÖZGÖKÇE DEN 15 TEMMUZ DESTANI YILDÖNÜMÜ MESAJI

BAŞKAN ÖZGÖKÇE’DEN 15 TEMMUZ DESTANI YILDÖNÜMÜ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1 nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Vatanı, milleti, devleti, milli iradesi ve demokrasisi için canını siper eden Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz onları asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ve 15 Temmuz günü tüm Türkiye’nin ikinci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi verdiğini ifade eden Başkan Özgökçe, sözlerine şöyle devam etti; “Yıl 2016, aylardan Temmuz, ayın 15’i, günlerden Cuma ve vakit gece yarısı. Mazlumların umudu olan cennet Türkiye’nin bağımsızlığına ve hür halkının milli iradesine iç ve dış şer odaklar tarafından kastedildi. Haçlı zihniyetinin İçteki ve dıştaki şer güçleri, yıllardan beri bölmeyi ve parçalamayı planladıkları ve en sonunda işgal etme rüyalarına kapılarak, Peygamber ocağına yıllardır sızdırılan bir avuç hain FETÖ/PDY cuntacılarla yaptıkları darbe girişimine karşı,  ikinci kurtuluş mücadelesini Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde veren vefalı, kadirşinas ve kahraman halkımız kazandı.

Gözlerini kırpmadan aziz milletin üzerine, gazi milletin meclisine, kadim milletin camisine, milletin emniyet binalarına ve milletin külliyesine ateş edenler, bu milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine terk edip evlerine çekileceğini sananlar, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi 15 Temmuzda da yanıldılar.

Çünkü milletimiz, üzerine uçaklardan, helikopterlerden, tanklardan ve tüfeklerden açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere, hainlere bırakmamıştır. Bir tarafta, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları ve onları desteleyenlerin ülkemizi, milletimizi, geleceğimizi teslim almaya yönelik girişimi vardı; diğer tarafta ise iradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline, canı pahasına sahip çıkan bir millet vardı. Tankların etkisiz hale getirilmesi başta olmak üzere ve asker görünümlü teröristler karşısındaki dik duruşuyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, 15 Temmuz gecesi saat 22.00’den ertesi gün saat 12.00’ye kadar 81 il, ilçe meydanı ve sokaklarda sayısız kahramanlık destanları yazmıştır. Bıyıkları henüz terlememiş gençlerden, 90 yaşındaki ihtiyarlara kadar milletimizin tüm fertleri parti, siyasi görüş, meslek ve meşrep farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında yekvücut oldu. Darbe teşebbüsünde bulunan hainlerin karşısına cesaretle dikilen vatandaşlarımız önlerinde arkalarında, sağlarında sollarında onlarca kişi vurularak yaralanmasına, şehit olmasına rağmen sabaha kadar meydanları terk etmediler. Yurt genelinde 249 şehit ve 2500’e yakın gazi vererek milli egemenliğe ve demokrasiye sahip çıkan bu kahraman millet 27 gün boyunca tüm il ve ilçelerin meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak tüm dünyaya kararlığını göstermiştir.

Kendisini bu ülkenin bir ferdi, bu milletin bir evladı olarak hisseden herkes bu darbe girişiminin karşısında yer almıştır. 1960 darbesinde Menderes ve arkadaşlarına, 1980 darbesinde ‘’ Bir sağdan, bir soldan’’ anlayışıyla darağaçlarına gönderilen gençlerine sahip çıkamamanın yıllardır acısını yaşayan milletimiz, 15 Temmuz 2016’da bu gidişe ‘’DUR’’ demiştir. Osmanlı tarihinde ve Türkiye tarihinde ilk defa, bu çapta bir silahlı darbe teşebbüsü, bizzat millet tarafından engellenmiştir. Türkiye, hür ve bağımsız, demokratik ve hukuk devletine olan bağlılığın, sadece yazıda ve sözde değil, gerektiğinde bu değerlerin vatandaşlarının canı pahasına yaşatıldığı bir ülke olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Millet olarak, Anadolu coğrafyasındaki bin yıllık varlığımız boyunca, bu tür sayısız tehditle, saldırıyla, teşebbüsle karşı karşıya kaldık. 100 yıl önce, ’’Artık ayağa kalkamaz’’ denilen milletimizin Çanakkale’deki, Kutü’l Amare’deki şahlanışından aldığımız güçle İstiklal Harbimizi verdik ve başarıya ulaştırdık. Cumhuriyet tarihi boyunca da ülkemize ve yönelik saldırılar, tuzaklar, ihanetler durmadı, hep devam etti. Türkiye ne zaman bir hamle yapacak olsa, darbeyle, cuntayla, ekonomik, siyasi, sosyal krizlerle önü, gücü, takati kesilmeye çalışıldı. Ülkemiz, geçtiğimiz 15 yılda elde ettiği istikrar ve güven ortamı sayesinde ekonomik dengelerden yatırımlara, savunma sanayiinden ihracata kadar hemen her alanda yeni bir şahlanış dönemine girdi.

Bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmaya başlayan, sesi gittikçe daha gür çıkan Türkiye fotoğrafının birilerini çok rahatsız ettiğini biliyoruz. Şunu da çok iyi biliyoruz ki, ülkemizde faaliyet gösteren tüm terör örgütleri bir proje ürünüdür ve belli amaçlarla üzerimize salınmıştır. Bu topraklarda, kendi milletinin üzerine tankla, uçakla, helikopterlerle saldıracak soysuz ve alçaklar asla yetişmez. Bunların hepsi uzun yıllar boyunca, sinsi planın parçası ve özel olarak yetiştirilmiş, eğitilmiş, beyinleri iğfal edilmiş mankurtlardır. Tüm bu yapılanlara rağmen halen gözleri olup görmeyen, kulakları olup işitmeyen, dilleri olup konuşmayan bu sinsi, bukalemun, parazit, namert, ikiyüzlü, karaktersiz, hain ve haysiyet yoksunu insanlara ne anlatsanız boş.

Bölgesindeki ve tüm dünyadaki mağdurların ve mazlumların ümidi olan, dimdik ayakta duran, bununla kalmayıp sürekli güçlenen Türkiye’miz 780 bin kilometre kare de, 80 milyon vatandaşımızla birlikte, tüm İslam Âlemi’ni boynu bükük, kalbi kırık bırakamaz. Ellerini ovuşturarak Türkiye‘nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenlerini bugüne kadar sevindirmedik, yarın da sevindirmeyeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim mazlumların ümidi olan bu milleti, bu ülkeyi ilelebet korusun, muhafaza etsin. Tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrı cemil diler, gazilerimize ve tüm yakınlarına sağlık, huzur ve üstün muvaffakiyetler diliyorum. Ayrıca tüm Vanlıların 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü, saat 18.00’ de Kurtuluş parkından başlayacak ve Beşyol Okçular Tepesinde sonlanacak Milli iradeye sahip çıkma yürüyüşü ve akabinde Beşyol Okçular Tepesinde sabah namazına kadar devam edecek Milli irade ve demokrasi nöbetini tutan yüzbinlere yüzbin selam ve dua olsun” şeklinde konuştu.