MUHTARLAR TUŞBA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN

MUHTARLAR TUŞBA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN

MUHTARLAR TUŞBA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN

Tuşba Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olan tüm mahalle muhtarları her gün Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve Belediye çalışanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkürlerine devam ediyorlar.

Tuşba Belediyesi’nin 67 mahallelede, ayırım yapmaksızın belli bir program dahilinde tüm Mahallelerde yaptığı başarılı hizmetlerle toplumun her kesiminden beğeni ve takdirlerini kazanıyor.

Gedikbulak (Canik) Mahallesi Muhtarı Cevdet Çeliktaş,  Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve Belediye çalışanlarına Gedikbulak Mahallesine yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’nin Tuşba için gece gündüz demeden çalıştığını ve kaliteli hizmetler verdiğini ve yapılan çalışmalardan hem mahalle sakinlerinin hem de kendilerinin memnun olduğunu dile getirdi. Gedikbulak Mahalle Muhtarı Cevdet Çeliktaş; “Tuşba Belediyemizden çok memnunuz. Biliyoruz zor şartlarda, kıt imkanlar ile kaliteli hizmetler için gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlar. Özelikle başkanımıza çok minnettarız. Mahallemizde ve diğer tüm mahallelerde neye ihtiyacımız olursa, kendisine rahatlıkla her saatte ulaşabiliyor ve hemen ihtiyacımız için ekiplerini görevlendiriyor.

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, mahalle muhtarı ve köylüler ile sürekli istişare ederek ve bir iş yapılacak ise önce çalışmalar hakkında bilgi alarak ayrıca varsa başka eksikliklerin giderilmesi için yerinde inceleme yapmaktadır. Tespit ettikten sonra acil olan ihtiyaçları neler ise ilçe belediyelerin yapması gereken gorevlerini bir bir yerine getiriyor. Mahallemizde özellikle yol genişletmesi, yol çalışması mahalle içinde şu ana kadar çok sıkıntılı olan yerlere el attılar. Öncellikle zemin hazırlama, Reglaj sonrasında stabilize ve inşallah akabinde de kilit parke taşlarıyla özellikle bütün mahallelerimizi önce tozdan çamurdan kurtarıp sonra da insanlarımızın daha mutlu bir şekilde yaşayabilecekleri yollara kavuşturacaklardır”.

Başkanımız yerinde, zamanında ve sağlıklı hizmetler veriyor

Başkan Özgökçe’nin her konuda muhtarlara destek verdiğini belirten muhtar Çeliktaş, yapılan hizmetlerin yerinde ve insan sağlığı düşünülerek yapıldığını belirten Çeliktaş; “Belediye Başkanımız Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye mahallemize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Yılladır yapılmayan eksiklikler gündemimizdeydi. Sağ olsun Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe bu eksikliklerimizi gideriyor. Mahallemizi en güzel, yakışır haliyle gerek Sulama kanalları gerek kilit taşı, Stabilize ve diğer hizmetler gerçekleştirildi. Mahallelimiz ve Halkımız en güzel Belediyecilik hizmetini Başkanımızın öncülüğünde gördü. Başkanımızdan Allah razı olsun. Tüm gayreti ve enerjisini  halkına hizmet için sarfediyor. Gece gündüz mesai mefhumu tanımadan bizlerin yanında oluyor. Gedikbulak Mahalle Muhtarı olarak ve Gedikbulak Mahallesi sakinleri adına biz Belediye Başkanımızdan çok memnunuz, Allah muhafaza eylesin ve kendilerinden razı olsun’’ dedi. 

Tarımsal sulama problemimiz giderildi

Tuşba Belediye Başkanımız sağ olsun 3 km.den mahallemize Sulama Suyu için kanal yaptırarak bizlere destek oldu.Birçok tarım arazimiz vardı, ama sulama yapamadığımız için çorak ve işlenmiyordu. Başkanımız girişimleri ile şimdi bu topraklar bu güzel kanallardan akan sularla hayat bulacak vatandaşlarımız tarımını en iyi şekilde yapacak, Üretimde daha güzel ve daha bereketli ürünler elde edecek İnşallah. Bu çalışmalarla birlikte yollarımızın bakım ve onarımı düzenli olarak yapılıyor. Cami, taziye evi tadilatlarının yapılmasına büyük destekler veren belediye başkanımız, okul cami taziye evi gibi toplu kullanım alanlarımızın bahçelerini de kilit taşı ve parke ile döşetip peyzaj çalışmaları ile yeşil alanlar oluşturdu. Oluşturulan bu alanlara oturma bankları, modern çardaklar ve dış mekan çöp kovaları ve ağzı kapalı galvanizli 400 metreküplük çöp konteynerları ihtiyaç duyulan tüm sokaklarımıza dağıttı.

Temizlik ve Çevre Koruma Konusunda Başkanımız Çok Hassas

Malumunuz Tuşba Belediyemiz kurulmadan önce köyümüzden ve kırsal kesimdeki hiçbir köyde çöpler alınmazdı. Ancak Allah başkanımızdan ve çalışanlarından razı olsun göreve geldikleri günden bu güne kadar düzenli olarak ve bir an dahi aksatılmadan  çöplerimiz alınıyor. Özelikle temizlik işleri ve çevre koruma konusunda başkanımız çok hassas. Gedikbulak mahallemizin tüm sokaklarına Başkan bey göreve geldikten sonra kapaklı çöp konteynerları dağıtarak düzenli olarak çöpler alınmakta ve bu konteynerlar dezenfekte edilmektedir. Taziyelerde, düğünlerde ve tüm toplu etkinliklerde Tuşba Belediyemizin temizlik ekibi gelerek programın hemen ardından çıkan çöpleri ayrı geri dönüşüm araçları da anında gelerek alıyorlar. Bu konuda kendilerine özellikle teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten belediyemiz  ile hizmet adına hiçbir sorun yaşamıyoruz.

Belediyemizle iletişimimiz çok iyi

Hepimizin bildiği gibi Tuşba Belediyemiz kurulmadan önce Kışın köy yollarımızın açılması sıraya göre 4, 5 gün sürerdi o da sadece yatalak hastaların yolları açılırdı. Tuşba Belediyemizden ne zaman araç, gereç istersek hemen geliyor. Allah razı olsun. Hizmet için ne zaman arasak, bir telefonla veya bir mesajla hizmetimizdedirler. Özellikle kışın 4 santim kar dahi yağdığında bakıyordum ki Tuşba Belediyesine ait araçlar hemen mahallenin içini temizlemeye başlamış. Benim aramama bile gerek duymadan ve sadece yatalak insanların değil tüm mahallenin sokaklarını temizliyorlar. Başkanımızla mahallemizin ihtiyaçları hususunda daima güzel istişareler yapıyoruz. her zaman iletişim kurabiliyoruz. Bu yılki Karne heyecanını Valimiz, Kaymakamımız, Belediye Başkanımız,  Milli Eğitim il ve ilçe müdürlerinin katılımıyla Başkanımız öğrencilere hediyeler ile birlikte Karneleri Köyümüzde dağıttılar. Her karne gününden sonra başarılı öğrencilerimizi Havuza ve sinemalara götürmektedir. Tatillerde sünnet olmak isteyen çocuklarımız için de Tuşba Belediye Başkanımız bizleri arayarak çocuklarımızı bizzat hastahane ortamında sünnetlerini yaptırmaktadır. Allah Başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Mahallem ve şahsım adına çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı Belediye Başkanımız Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye teşekkür ederim” şeklinde konuştu.