TUŞBA BELEDİYESİ PERSONELİNE KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ

TUŞBA BELEDİYESİ PERSONELİNE KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ

Kurulduğu günden bu yana vatandaş odaklı hizmet anlayışını devam ettiren Van ili Tuşba Belediyesi personellerine; TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel, İç Tetkik ve Dökümantasyon Eğitimi verildi.

Tuşba Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda TSE Uzmanı, TS EN ISO 9001 Baş tetkikçi ve Eğitimci  Kadir Yaşar EFENDİOĞLU tarafından "ISO 9001 KYS, Kurumsallaşma ve Kurum Kültürünün Önemi" konularında verilen  eğitim, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Birim müdürleri ve çok sayıda personelin katılımı ile gerçekleştirildi.

Tuşba Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün hazırlayıp Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’ya sunduğu, Tuşba Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğünün yürütmesini üstlendiği  'Kaliteli Yönetimin TSE'li Hizmetleri' projesi kapsamında Tuşba Belediye personellerine eğitim verildi. Tuşba Belediyesi çalışanlarına; hizmetlerini belirli standartlarda yürüten, birimlerin kuruluş, uygulama ve geliştirilmesinden sorumlu 10'u idareci, 20'si personel olmak üzere toplam 30 kişiye yönelik TS EN ISO 9001:2015 ‘Kaliteli Yönetim Sistemi Şartlar Standardı’ eğitimi verildi.  Tuşba Belediyesi Meclis Salonunda 'Kalite Yönetim Sistemi Uzmanı K. Yaşar Efendioğlu tarafından 1 hafta boyunca günde 6 saat olmak üzere toplam 30 saat eğitim ve uygulama şeklinde gerçekleştirildi. Eğitimler kapsamında çalışanların 2 gün Temel Eğitim, 1 gün Proses Eğitimi, 1 gün İç Tetkikçi Eğitimi ve 1 Günde  Dokümantasyon Eğitimi alması sonucunda kendilerine sertifika verildi.

Bu eğitimler kapsamında Tuşba Belediyesi’nin daha etkin bir yönetime sahip olacağını maliyetlerini azaltılacağını, çalışanların verimliliğinde artış sağlanacağını ve halkın memnuniyetinin artacağını belirten Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe; “Öncelikle bu projeyi hazırlayıp Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’ya sunan Plan ve Proje Müdürümüz Ömer Fikret Şahin ve ekibine, projenin yürütmesini üstlenen Bilgi İşlem Müdürümüz Mustafa Toraman ile ekibine ve bu projeyi destekleyen Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’ya çok teşekkür ederiz. İnşallah, Bu eğitimler kapsamında Tuşba Belediyesi’nin daha etkin bir yönetime sahip olacağını, maliyetlerini azaltılacağını ve çalışanların verimliliğinde artış sağlanacağını, kalitenin topyekün artacağını ve Tuşba’lıların memnuniyetlerinin artacağını düşünüyorum. Bu eğitim ile personellerimizi TSE standardında eğiterek en iyi hizmeti sunmak için kolları sıvadık. Bizler bu eğitimi çok önemli ve gerekli bir eğitim olarak görüyoruz. Bu sebeple belediye personellerimiz sürekli katılım sağladılar. Tuşba Belediyemizin belediyecilik anlayışı kapsamında profesyonel çalışan ve profesyonel hizmet şartlarını temin edecek bu  denli eğitimlerle Personellerimiz sürekli zinde, aktif, çalışmaya ve üretmeye hazır hale gelmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli vurguladığı “biz bu aziz milletin hizmetkarıyız” şiarıyla geceli gündüzlü çalışan bir Belediye kurduklarını ve bu mihvalde tüm çalışanlarımızın halkımıza kanuni ve mevzuat çerçevesinde en mükemmel hizmetleri zamanında üretmek ve halkımıza hizmet etmek üzere bu projemizin başta Van’ımıza ilçemize ve belediyemize hayırlı olmasını diler, eğitmenlerimize ve tüm katılımcılara teşekkür eder, tebrik ederiz” ifadelerini kullandı.